Sokół Ostróda zagra o awans do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski

2023-04-18 14:06:02(ost. akt: 2023-04-18 15:56:48)
Janusz Bucholc rozpoczął sezon jako gracz DKS Dobre Miasto, a w ćwierćfinale WPP zmierzy się ze swoim byłym klubem w roli trenera Sokoła

Janusz Bucholc rozpoczął sezon jako gracz DKS Dobre Miasto, a w ćwierćfinale WPP zmierzy się ze swoim byłym klubem w roli trenera Sokoła

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ – Na tym etapie zmagań pewnie każdy celuje w finał, a my chcemy sięgnąć po trofeum – mówi Janusz Bulcholc, trener Sokoła Ostróda, przed meczem z DKS Dobre Miasto o miejsce w półfinale rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski.
Pucharowe zmagania, odbywające się pod patronatem Banku Spółdzielczego w Szczytnie, wchodzą w decydującą fazę. W czołowej ósemce rozgrywek pozostały zespoły z III i IV ligi oraz klasy okręgowej. Niżej notowani już zapracowali na miano rewelacji pucharu, ale od bezpośredniej gry o trofeum wszystkich dzieli tak niewiele, że nikt nie odda miejsca w półfinałach bez walki.

W marcowym losowaniu wyłoniono ciekawe pary ćwierćfinałowe, a najwięcej smaczków towarzyszy pojedynkowi DKS Dobre Miasto z Sokołem Ostróda. Janusz Bucholc, trener ostródzkiego klubu, obecny sezon rozpoczynał jako filar DKS na boisku, a z trenerem Maciejem Szostkiem, pracującym w Dobrym Mieście, zna się od wielu lat, bo razem m.in. występowali w Stomilu.

Zresztą oba kluby mają mocne związki z olsztyńskim środowiskiem piłkarskim. Wiosną prezentują się w rozgrywkach ligowych słabo i czeka je walka o utrzymanie, więc pucharowe zmagania są szansą pokazania się z dobrej strony.

– Naszym celem jest sięgnięcie po trofeum i występy na szczeblu ogólnopolskim w przyszłym sezonie – mówi Janusz Bucholc. – Na tym etapie pewnie podobnie na rozgrywki pucharowe zapatruje się kilka innych klubów, a sam udział w finale jest celem minimum. Puchar został naprawdę fajnie opakowany, więc warto uczestniczyć w tym jak najdłużej. Przed nami kolejny krok, który musimy zrobić i zdajemy sobie sprawę, że ten awans po prostu będzie trzeba wywalczyć dobrą postawą na boisku. Gramy ligę wyżej, jednak mamy z DKS sporo wspólnego w tym sezonie. Obie drużyny odważnie ogrywają młodzież, ale mają też swoje kłopoty. Ja z pobytu w Dobrym Mieście mam bardzo dobre wspomnienia i duży szacunek do pracy Macieja Szostka, ale w takim spotkaniu nie może być sentymentów. Mam nadzieję, że będzie to dobry mecz, po którym zameldujemy się w półfinale — dodaje szkoleniowiec.

Mecz DKS – Sokół rozpocznie się o godz. 19.30 jako ostatni ze środowych pojedynków. Formalnie gospodarzem będzie DKS, ale mecz odbędzie się w Ostródzie, bo wciąż trwa remont stadionu w Dobrym Mieście. Stąd możliwość rozegrania spotkania przy sztucznym oświetleniu. Dodatkowo to właśnie starcie tych drużyn będzie m.in. transmitowane w internecie przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Pokazywanie na żywo meczów to pucharowa nowość odkąd sponsorem tytularnym rozgrywek został Bank Spółdzielczy w Szczytnie.

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej na swoim kanale YouTube będzie także transmitował mecz Polonii z Jeziorakiem.

No i właśnie — zanim piłkarze wybiegną na boisko w Ostródzie, pozostali uczestnicy półfinałów powinni być już znani. Ćwierćfinałowe pojedynki rozpoczną się o godz. 16.30 w Pasłęku, gdzie miejscowa Polonia zagra z Jeziorakiem Iława. Zespół z forBet IV ligi jest faworytem zmagań, a pucharowy triumf jest potrzebny Jeziorakowi do odbudowania reputacji po serii gorszych wyników w lidze. Dopiero w ostatniej kolejce iławska drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo na wiosnę, pokonując 6:1 Polonię Iłowo (aż 5 goli strzelił Michał Bartkowski).

O godz. 17.00 początek spotkań Tęcza Biskupiec – Znicz Biała Piska oraz Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Concordia Elbląg. O ile Concordia, która wiosną pokazuje, że nie zrezygnowała z walki o utrzymanie w III lidze, jest zdecydowanym faworytem meczu z notowaną dwie klasy niżej Drwęcą, to w Biskupcu zmierzą się zespoły o bardzo zbliżonym poziomie, przedstawiciele środka tabeli forBet IV ligi. Tęcza i Znicz zagrają już po raz trzeci w tym sezonie, mając za sobą oba mecze ligowe. Jesienią w Biskupcu padł remis 2:2, a w rewanżu rozegranym 1 kwietnia Znicz wygrał aż 4:0. Wiosną Tęcza i Znicz radzą sobie w kratkę, więc o rozstrzygnięciu może zadecydować dyspozycja dnia.


Harmonogram 1/8 finału WPP:

• Polonia Pasłęk - Jeziorak Iława (16.30)
• Tęcza Biskupiec - Znicz Biała Piska (17)
• Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Concordia Elbląg (17)
• DKS Dobre Miasto - Sokół Ostróda (19.30 w Ostródzie)

Łukasz Szymański

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5