Jarmark Wielkanocny w skansenie w Olsztynku

2023-03-29 14:33:59(ost. akt: 2023-03-29 14:39:05)

Autor zdjęcia: arch. MBL w Olsztynku

Burmistrz Olsztynka, Miejski Dom Kultury w Olsztynku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego zapraszają do skansenu w sobotę 1 kwietnia, w godz. 12:00 – 17:00 na Olsztynecki Jarmark Wielkanocny!
Wydarzenie otworzy kiermasz, podczas którego na straganach znajdziemy świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, tradycyjne palmy i ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Koła Gospodyń Wiejskich będą oferować świąteczne dania regionalne. Z uwagi na miejsce, w którym będzie odbywał się Jarmark, nie zabraknie akcentów ludowych! Etnograf zaprosi na wspólny spacer po wystawach świątecznych przygotowanych w muzealnych obiektach, opowiadając przy tym o dawnych zwyczajach i tradycjach towarzyszących okresowi Wielkiej Nocy. Spacery z etnografem odbędą się o godz. 13:00 i 15:00 (zbiórka uczestników przy zajeździe ze wsi Małszewo).

To także czas przed Niedzielą Palmową, więc będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, cieszących się zazwyczaj dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku przygotowała warsztaty robienia palmy wielkanocnej. Miejski Dom Kultury będzie zachęcał do własnoręcznego pomalowania pisanki i zrobienia zajączka. Na najmłodszych dodatkowo będzie czekał „Wiosenny Kącik Malucha”, mini plener malarski, zgadywanki i zabawy. To wszystko w pobliżu sceny.

W części artystycznej przygotowanej przez Miejski Dom Kultury w Olsztynku zobaczymy tradycyjnie już wiosenne prezentacje artystyczne w wykonaniu zespołów domu kultury oraz występy dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli. Odbędą się konkursy; szukanie zajączka, „kaczanie” jajek, bicie piany, zgaduj zgadule 
i wiele innych atrakcji.
CZEKAMY NA PAŃSTWA W TĘ SOBOTĘ!
MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W OLSZTYNKU! 

WSTĘP WOLNY!

Parking płatny według cennika.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5