Zniszczyli wynajęte mieszkanie. Straty na 20 tysięcy złotych!

2023-01-31 12:42:05(ost. akt: 2023-01-31 12:51:29)

Autor zdjęcia: arch. GO

W jednym z wynajmowanych na doby apartamentów na terenie Ostródy grupa młodzieży urządziła imprezę, w trakcie której dokonali zniszczenia wyposażenia lokalu mieszkalnego. Suma strat została oszacowana przez wynajmującą na kwotę 20 tysięcy złotych.
W piątek (27.01.2023 r.) właścicielka jednego z prywatnych apartamentów wynajmowanych w Ostródzie, zgłosiła się do ostródzkiej jednostki policji w celu złożenia zawiadomienia o dokonanym zniszczeniu mienia. Kobieta wynajęła mieszkanie 19-letniej mieszkance gminy Ostróda, która wraz z innymi osobami postanowiła urządzić w nim imprezę.

Mieszkanie zostało zwrócone w opłakanym stanie. Uszkodzeniu uległo jego wyposażenie. Imprezowicze między innymi potłukli lustro, zastawę, porysowali ściany, uszkodzili meble czy spalili lampkę. Po złożonym wniosku o ściganie do akcji wkroczyli ostródzcy kryminalni, którzy zatrzymali osoby przebywające w lokalu.

— Zarzuty łącznie usłyszały cztery osoby będące mieszkańcami okolic Ostródy — informuje ostródzka Policja. — To młodzi ludzie w wieku 19-20 lat. Jak tłumaczyli niewątpliwą przyczyną ich zachowania był spożyty w nadmiarze alkohol. Jedna z osób nie przyznała się do winy.

Łączna suma strat oszacowana przez pokrzywdzoną wyniosła 20 tysięcy złotych. Poza obowiązkiem naprawienia szkody sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Ostróda (mp/kh)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5