Kierowcy nie jeżdżą szybko, bo się nie da. Za to często na podwójnym gazie

2023-01-24 11:37:31(ost. akt: 2023-01-24 12:06:11)

Autor zdjęcia: Policja

Zima i trudne warunki jazdy powodują, że kierowcy zdejmują nogę z gazu. Nie brakuje jednak takich, którzy za kierownicę wsiadają po alkoholu. Znów posypały się kary.
Miniony weekend to przede wszystkim trudne warunki drogowe z uwagi na silny wiatr połączony z mocnymi opadami śniegu. Pomimo kapryśnej aury nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 10 niegroźnych kolizji. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego oraz trzech będących w stanie po użyciu alkoholu. Pogoda nie zniechęciła do jazdy nietrzeźwego rowerzysty, który został ukarany mandatem karnym.

Jak to wygląda w policyjnych statystykach?
W piątek (20.01.23) w Miłomłynie patrol referatu ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 36-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem marki Zipp będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd przekazano wskazanej osobie, po czym przygotowano niezbędną dokumentację celem rozpatrzenia sprawy przez sąd.

W niedzielę (22.01.23) w Morągu patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli 51-letniego mieszkańca gminy, który kierował swoją mazdą będąc w stanie po użyciu alkoholu. W jego organizmie znajdowało się około 0,2 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za popełnione wykroczenie będzie tłumaczył się przed sądem.

Również w niedzielę (22.01.23) około godz. 7:20 policjanci RRD KPP Ostróda zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Ford, którego kierujący Jarosław A. z Ostródy znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Pierwsze badanie na zawartość alkoholu 0.11 mg/l. Pojazd przekazano osobie wskazanej za pokwitowaniem. Zatrzymano prawo jazdy. Mężczyznę po wykonanych czynnościach zwolniono.

W niedzielę (22.01.23) w miejscowości Linki w gminie Małdyty policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem 48-latka. Jak się okazało znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Za jazdę w takim stanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Tego samego dnia w miejscowości Liksajny w gminie Miłomłyn policjanci zatrzymali do kontroli kierującego czterokołowcem marki cf moto, którego kierujący 29-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność ponad 0,2 promila w jego organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Źródło: KPP Ostróda (mp)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5