Promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą

2022-08-09 10:53:51(ost. akt: 2022-08-09 11:01:42)

Autor zdjęcia: Policja

Podczas akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wraz z policjantami OPP KWP w Olsztynie promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą.
Podczas Dni Ostródy 2022 funkcjonariusze promowali bezpieczny sposób wypoczywania nad jeziorami. W ramach akcji policyjni motorowodniacy przygotowali na bulwarze nad Jeziorem Drwęckim specjalne pokazy składające się z pozorowanych ale występujących w codziennej służbie zdarzeń związanych z udzielaniem pomocy osobom poszkodowanym. Wykorzystanie łodzi patrolowo-interwencyjnej w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa osób korzystających z akwenów to jeden z elementów przeprowadzonej prezentacji. Ponadto można było zobaczyć dość spektakularny pokaz z zatrzymaniem osoby podejmującej próbę ucieczki przed policjantami skacząc do wody ze znacznej wysokości.

Na skwerze niedaleko nabrzeża rozmieszczone zostały również namioty profilaktyczne, gdzie ostródzkie policjantki omawiały z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące nad wodą. Zwracały one szczególną uwagę na zagrożenia, z którymi mogą spotkać się w czasie przebywania zarówno na plaży, jak i w wodzie. Omówiono podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Zaprezentowano sprzęt ratunkowy. Dzieci aktywnie zdobywały wiedzę poprzez przygotowane konkursy i zabawy. Najmłodsi wykazywali się dużym zaangażowaniem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Odwiedzający policyjne stoisko mieli również możliwość zapoznania się z poszczególnymi jednostkami broni palnej użytkowanymi przez polską Policję, a także obejrzeć motocykle ruchu drogowego czy terenowy radiowóz. Czynnie w działania włączyła się również sekcja Ratownictwa i Sportów Wodnych Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY udzielając wsparcia technicznego oraz osobowego przy stanowisku instruktażowym z zakresu pierwszej pomocy.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5