Ruszają Dni Ostródy

2022-08-02 22:33:36(ost. akt: 2022-08-05 14:42:33)
Będą koncerty i wycieczki "Londyńczykiem", a także dzień na bulwarze i na molo z artystami i ich projektem ekologicznym. To wszystko w amfiteatrze i nad Jeziorem Drwęckim.
Na rozpoczęcie obchodów święta miasta Muzeum w Ostródzie proponuje koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu The Medievals. Zespół profesjonalnie wykonuje muzykę średniowieczną, zgodnie z założeniami epoki. Wykorzystuje wierne kopie dawnych instrumentów, takich jak fidele kolanowe, suka biłgorajska, giterna, bęben obręczowy, lira korbowa, flet prosty, które przenoszą słuchaczy w klimat dawnych czasów. Muzycy występują w strojach zrekonstruowanych z XV wieku.
• Piątek, 5 sierpnia, godzina 17:00, zamek w Ostródzie.

Kto jeszcze wystąpi? ?
• Sobota - 6 sierpnia - zapowiada się estradowo i tanecznie. Gorącą atmosferę zapewnią Roksana Węgiel i Sławomir.
• Niedziela - 7 sierpnia - to koncerty z poetyckim przesłaniem, w wykonaniu Kwiatu Jabłoni i Grzegorza Turnaua
Bilety można kupić ze zniżką okazując sprzedawcy Kartę Ostródzką lub Kartę Dużej Rodziny w amfiteatrze (pokój 105) oraz biurze Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej nad jez. Drwęckim lub elektronicznie na stronie https://ckostroda.interticket.pl

• A oto ciekawa propozycja Klubu Plastyka Amatora, który zaprasza na kolejne wydarzenie artystyczne - realizację projektu pt. "NATURA 2000 - EKO-WARSZTATY ARTYSTYCZNE" w ramach "Wspierania działań na rzecz ekologii i ochrony środowiska" współfinasowane przez Gminę Miejską w Ostródzie.
Artyści zapraszają w dniu 7 sierpnia podczas Dni Ostródy na ostródzkie molo nad J. Drwęckim. Będzie się działo:
- godz. 10:00 - prelekcja /pogadanka o tematyce ekologii- przewodnik turystyczny nt. ekologii i ochrony środowiska w kontekście "Natura 2000"
- EKO-warsztaty malarsko-rzeźbiarskie - artyści KPA z młodzieżą będą malować chronione okazy fauny i flory - format A-1-techniką akrylową oraz pokaz malarstwa techniką - ekoliny - artystka a Łodzi - Alexadra Chmielewska,
- Konkurs Ekologiczny - z nagrodami
- Happening - ruchoma wystawa namalowanych prac - spacer po molo i bulwarze nad J. Drwęckim.
Głosem konferansjera - będą przekazywane ekologiczne treści oraz informacje o projekcie.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5