Zjechały klasyki z całego regionu

2022-08-02 08:58:19(ost. akt: 2022-08-02 09:06:59)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Przez dwa dni, w Lubawie i okolicy, można było spotkać wiele ciekawych pojazdów. Klasycznych, zabytkowych, z pewnością wyjątkowych.
Klasyki łączą, pasja zbliża - pod takim hasłem odbył się RETRO SHOW III ZLOT POJAZDÓW KLASYCZNYCH I ZABYTKOWYCH. W niedzielę nad Lubawą od rana wisiały ciemnie chmury. To z pewnością wpłynęło na skrócenie wydarzenia, ale udało się zorganizować paradę ulicami miasta. Klasyki licznie przyjechały do Lubawy, ciesząc oko zwiedzających, którym deszcz był nie straszny.

Wśród pojazdów biorących udział w zlocie, można było zobaczyć wiele motoryzacyjnych perełek z powiatu ostródzkiego. Wśród nich "maluszek" z Wygody.
— Przyjechaliśmy naszym "maluszkiem" z 1993 roku. Dostaliśmy go praktycznie za darmo, mój tata trochę go zaniedbał, więc ja postanowiłem rozpocząć swoją przygodę z Fiatem. Będę go remontować i jeździć nim na zloty — mówi Wiktor Łodzikowski, który w Lubawie był z kolegą Michałem Kołeckim.

Podczas zlotu, swoje stoisko miał lokalny pasjonat kolei, Bartosz Brechelke, który prezentował modele przyjeżdżające do małej stacji Lubawa. Nie brakowało także modeli samochodów, oraz stoiska Marcina Raszkowskiego z czasów PRL. Gratulujemy organizatorom i uczestnikom serca i determinacji. Pokazaliście, że Waszej pasji nic nie pokona.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5