O bezpiecznych i zdrowych wakacjach na Zlocie Zabytkowych NOSów

2022-06-25 10:34:22(ost. akt: 2022-06-25 11:02:51)

Autor zdjęcia: ogn. Wiesław Oryl, GO

Wakacje ruszyły! Na Zlocie Zabytkowych NOSów można było podziwiać cuda motoryzacji sprzed lat i bawić się na pikniku. A policjanci i strażacy przygotowali kampanię o tym, jak spędzić wakacje bezpiecznie.
Na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie stanęło kilkadziesiąt zabytkowych aut i motocykli, pieczołowicie odrestaurowanych przez ich właścicieli. Żuk, fiaciki 126p, mini, volkswageny, stare mercedesy, porsche i... wołga. Na szczęście nie czarna jak z miejskiej legendy sprzed lat o porywającej dzieci, tylko łagodnie beżowa. Można było przenieść się w czasie, podziwiać, porozmawiać z właścicielami, zrobić zdjęcie.

W tym samym czasie odbyła się kolejna odsłona festynu promującego zdrowy i bezpieczny tryb życia – „Zdrowe lato”. Strażacy z ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” wzięli udział w festynie. Strażacy przygotowali stoisko edukacyjne, gdzie propagowali zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

W zabawowy sposób od najmłodszych do starszych każdy mógł poćwiczyć zasady pierwszej pomocy medycznej, czy elementy ewakuacji oraz obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego. Tradycyjnie atrakcją numer jeden była możliwość podania wody z linii gaśniczej.

W tym czasie o bezpiecznych wakacjach można było też usłyszeć na stoisku przygotowanym przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie. A na nim broszury o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad i na wodzie. Były też książeczki dla dzieci "Na ratunek Poli".


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5