Jechał wężykiem od krawężnika do krawężnika. Zatrzymali go strażacy

2022-06-23 15:11:26(ost. akt: 2022-06-23 15:17:53)

Autor zdjęcia: ogn. Wiesław Oryl

To było obywatelskie zatrzymanie przez strażaków. Zatrzymali pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Czwartkowa zmiana służby 23 czerwca w Ostródzie miała nieco odmienny, uroczysty charakter. W tym dniu ostródzki Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Łukasz Jasiński wręczył dwóm funkcjonariuszom ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP listy pochwalne za wzorową postawę obywatelską.


13 czerwca asp. Piotr Czubak i ogn. Jarosław Stefaniak jechali rano jedną z ostródzkich ulic na służbę. Przed nimi poruszał się samochód osobowy, którego sposób jazdy wzbudził niepokój strażaków. Postanowili, że w pierwszej możliwej chwili spróbują zatrzymać poprzedzający pojazd, który jechał od krawężnika do krawężnika. Po chwili im się to udało.

Zablokowali swoimi pojazdami samochód i sprawdzili co się stało, że kierowca tak dziwnie prowadził auto. Stan kierowcy wskazywał, że mógł być pod wpływem alkoholu. Strażacy zabrali kierowcy kluczyki od samochodu i wezwali policję. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Wynik policyjnego badania był jednoznaczny. Kierowca był pod wpływem alkoholu.
Opr. st. kpt. Grzegorz Różański

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5