Policjanci z Ostródy przygotowują się do wakacji nad wodą. Będą dbać o bezpieczeństwo

2022-06-18 11:54:31(ost. akt: 2022-06-18 12:08:30)

Autor zdjęcia: Policja

Zbliża się czas wakacji i wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Aby zadbać o bezpieczeństwo Policja rozpoczęła działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą 2022”.
W tym roku oprócz aktywnego uczestniczenia w letniej ogólnopolskiej kampanii Policji, 14 ostródzkich policjantów wyszło z oddolną inicjatywą mającą na celu poprawienie ich sprawności podczas interwencji na akwenach, a tym samym zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób nad nimi wypoczywającymi.

Szkolenie rozpoczęli kilka miesięcy temu na basenie od wzmożonych zajęć pływackich. Aktualnie już na wodach otwartych koordynuje je przy współpracy z lokalną organizacją sportową funkcjonariusz ostródzkiej jednostki policji, będący jednocześnie wykwalifikowanym ratownikiem wodnym oraz stermotorzystą.


Szkolenie zakończy się kursem oraz egzaminem państwowym dającym uprawnienia zawodowego ratownika wodnego. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje w znacznym stopniu przyczynią się do zwiększenia umiejętności ostródzkich funkcjonariuszy z zakresu obsługi osób, które uległy wypadkom w wodzie i na terenach przywodnych.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5