Sokół Ostróda ma nowego trenera. To już czwarty szkoleniowiec w ciągu roku

2022-06-14 11:41:36(ost. akt: 2022-06-15 08:43:12)
Trener Dominik Bednarczyk (z lewej) i prezes Sokoła Ostróda, Jerzy Sarnecki

Trener Dominik Bednarczyk (z lewej) i prezes Sokoła Ostróda, Jerzy Sarnecki

Autor zdjęcia: sokolostroda.com

PIŁKA NOŻNA\\\ Sokół Ostróda znalazł trenera, który poprowadzi zespół w rozgrywkach III ligi. Przypomnijmy, że drużyna w poprzednim sezonie zajęła ostatnie miejsce w II lidze. Miał ją początkowo nadal prowadzić Wojciech Figurski, ale ostatecznie zespół objął Dominik Bednarczyk.
Dla obecnie III-ligowego Sokoła to czwarty już trener w przeciągu roku. W poprzednim sezonie zespół prowadzony był przez trzech szkoleniowców. Najpierw punktów nie potrafił zdobyć Jarosław Kotas, następnie zespół przejął jego asystent Hubert Błaszczak, a w połowie stycznia szkoleniowcem został Wojciech Figurski, który dokończył zmagania w II lidze, ale rozstał się z Sokołem.

Jak zapewniał nas w rozmowie sprzed kilku tygodni, wpływu na to nie miała słabsza postawa piłkarzy w ostatnich spotkaniach II ligi. Trener Wojciech Figurski pracował już nad transferami do zespołu, ale ostatecznie jest teraz bez pracy.
— Nasze wizje budowania drużyny i to, jak ma wyglądać rola trenera w tym projekcie mocno się jednak różniły — mówi Figurski. — Pewne sprawy się nieakceptowalne i nie mogłem się na nie zgodzić. Rozstaliśmy się w zgodzie, podaliśmy sobie ręce i to jest dla mnie najważniejsze. O rozstaniu nie zdecydowały wyniki, bo ja już dzwoniłem do zawodników, zaplanowałem sparingi w okresie przygotowawczym — dodawał szkoleniowiec w rozmowie z nami.

Działacze klubu z Ostródy znaleźli następcę Figurskiego. Drużynę poprowadzi 43-letni Dominik Bednarczyk, który przez ostatnie 1,5 roku pracował w III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. W zasadzie to jeszcze pracuje, bo do rozegrania została jedna kolejka. Jego zespół ma szansę zakończyć tegoroczne zmagania nawet na 5. miejscu w tabeli. Na tym poziomie rozgrywkowym prowadził jeszcze Avię Świdnik i RKS Radomsko, a pierwsze szlify trenerskie zdobywał w IV-ligowej Pogoni Staszów, której jest wychowankiem.

Jako piłkarz występował także m.in. w Siarce Tarnobrzeg czy Lechu Poznań, ale na najwyższym szczeblu rozgrywkowym grał dopiero na Cyprze, gdzie przebywał w latach 2006-2012.

Przed nowym trenerem zadanie zbudowania zespołu praktycznie od nowa. Wielu piłkarzy z Sokołem się już pożegnało, głównie wracając do swoich klubów z wypożyczeń. I tak m.in. Szymon Dowgiałło rozpoczął przygotowania ze Stomilem Olsztyn, Ernest Dzięcioł ma grać w Pogoni Siedlce, a o "przychodzących" transferach póki co nic nie wiadomo.

Sezon III ligi startuje w pierwszy weekend sierpnia. Z naszego województwa oprócz Sokoła zagra także mistrz forBET IV ligi Concordia Elbląg. Być może swój byt w III lidze uratuje jeszcze GKS Wikielec, ale o tym przekonamy się w sobotni wieczór.

Emil Marecki2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5