Kobieta miała ranę kłutą szyi i zmarła w szpitalu. Sprawca trafił do aresztu

2022-06-01 09:07:10(ost. akt: 2022-06-01 19:48:51)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Sąd Rejonowy w Ostródzie zadecydował o aresztowaniu tymczasowym 46-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 62-letniej mieszkanki Ostródy. Grozi mu dożywocie.
W minioną środę (25.05.22r.) oficer dyżurny ostródzkiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że przy jednym z pustostanów na ul. Czarnieckiego, gdzie z reguły gromadzą się osoby bezdomne, udzielana jest pomoc nieprzytomnej kobiecie. 62-latka miała ranę kłutą szyi, co wymagało natychmiastowej hospitalizacji. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, na krótko przed interwencją służb medycznych wraz z dwoma innymi mężczyznami miała spożywać alkohol.

Po przybyciu na miejsce policjantów, funkcjonariusze ostródzkiej straży miejskiej przekazali im jednego z mężczyzn, który nie potrafił wyjaśnić okoliczności powstania obrażeń. Drugi z nich natomiast oddalił się w nieustalonym kierunku. Działania strażników doprowadziły do ujęcia tego mężczyzny. Do policyjnej celi trafili obaj zatrzymani. Zadanie policjantów przy wyjaśnianiu okoliczności zdarzenia było znacznie utrudnione z uwagi na stan psychofizyczny zarówno mężczyzn, jak i samej pokrzywdzonej. Wszyscy oni znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu, a jego zawartość oscylowała w granicach 2-3 promili.

Po wytrzeźwieniu obaj mężczyźni zostali przesłuchani, co pozwoliło na odtworzenie przebiegu zdarzenia. Jak wynika z ustaleń między 46-letnim konkubentem, a pokrzywdzoną w trakcie wspólnego spożywania alkoholu miało dojść do nieporozumienia, po czym mężczyzna miał zranić kobietę w okolice tętnicy szyjnej. Na skutek odniesionych obrażeń 62-latka zmarła w szpitalu.

Konkubent ofiary za swój czyn usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Ostródzie złożył wniosek o zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące 46-latek spędzi w areszcie.
źródło: KPP OstródaŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5