"Za porozumieniem stron". Trener Wojciech Figurski odchodzi z Sokoła Ostróda

2022-05-22 15:52:04(ost. akt: 2022-05-22 16:21:48)
Wojciech Figurski, trener Sokoła podjął się wraz z piłkarzami arcytrudnej misji uratowania II ligi dla Ostródy. Niestety, misja się nie powiodła

Wojciech Figurski, trener Sokoła podjął się wraz z piłkarzami arcytrudnej misji uratowania II ligi dla Ostródy. Niestety, misja się nie powiodła

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ OKS Sokół Ostróda poinformował przed chwilą, że za porozumieniem stron rozstał się z trenerem zespołu seniorów, iławianinem Wojciechem Figurskim.
W rozegranym dzisiaj (niedziela 22 maja) meczu ostatniej kolejki II ligi Sokół przegrał na swoim terenie z Garbarnią Kraków 4:7 (tak, tak — taki był rezultat końcowy). To oznacza, że drużyna pod wodzą Wojciecha Figurskiego nie wygrała ani jednego meczu w rundzie wiosennej rozgrywek 2021/22. Inna sprawa, że zespół z Ostródy był skazywany już wcześniej na spadek, co się ostatecznie dokonało.

Tuż po przegranym spotkaniu z Garbarnią OKS Sokół podał do publicznej wiadomości komunikat:
"Informujemy, że z dniem 22 maja umowa z trenerem Sokoła Wojciechem Figurskim została rozwiązana za porozumieniem stron. Wojciech Figurski objął drużynę 19 stycznia. W eWinner 2 lidze „Trójkolorowi” pod jego kierownictwem 4 razy zremisowali i ponieśli 9 porażek.
Dziękujemy trenerowi Wojciechowi Figurskiemu za pracę z drużyną, jednocześnie życząc wielu sukcesów w dalszej karierze trenerskiej."

Sokół, już w III lidze, będzie miał zatem nowego szkoleniowca. A jaki będzie dalszy los trenera Figurskiego? Wkrótce wrócimy do tego tematu.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5