Ponad 460 tysięcy złotych i 90 dni na remont wyciągu nart wodnych

2022-05-20 12:40:36(ost. akt: 2022-05-20 13:40:31)
Po trzech latach rdzewienia wyciąg dla narciarzy wodnych na Jeziorem Drwęckim w Ostródzie idzie do remontu. Podpisano właśnie umowę z wykonawcą, który ma 3 miesiące na przeprowadzenie prac.
Umowa została podpisana 18 maja przez burmistrza Zbigniewa Michalaka na wykonanie robót związanych z modernizacją wyciągu do nart wodnych na jeziorze Drwęckim. Wartość umowy wynosi 460 500 zł, a termin realizacji zadania 90 dni. Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma MAT-BUD Michał Piechowiak z Przytocznej.

O przyszłości wyciągu przez wiele miesięcy toczyła się dyskusja – nie wszyscy chcieli wydać na to pieniądze. Padały nawet propozycje rozebrania nieczynnego wyciągu nart wodnych. W ostródzkim ratuszu zrodził się pomysł budowy parku wodnego z torem przeszkód, który umożliwiłby rekreację dla najmłodszych i starszych mieszkańców i turystów i wydłużyłoby sezon w południowej części jeziora.

Część radnych uparła się jednak, by zadbać o już istniejącą infrastrukturę na nabrzeżu i wyremontować wyciąg. Pod koniec 2020 roku pojawiły dodatkowe środki w budżecie miasta – 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, tzw. bon inwestycyjny. Część tych środków została przeznaczona na wyremontowanie pomostów i kładek nad Jeziorem Drwęckim i modernizację wyciągu. Radni uzasadniali to potrzebą odtworzenia potencjału turystycznego, a wyciąg przedstawiany jest jako jedna z atrakcji Ostródy.

Przypomnijmy. W Ostródzie wyciąg ma 800 metrów, jest jednym z najdłuższych w Polsce, z wypożyczalnią sprzęt był jedną z głównych atrakcji sportowych regionu. To jazdy narciarzy wodnych odbywał się na torze po prostokącie o wymiarach 250x150 metrów. Z wyciągu jednocześnie mogło korzystać od 7 do 9 osób. Odbywały się na nim mistrzostwa o randze ogólnopolskiej i europejskiej.


Został oddany do użytku 5 lipca 2008r. Został uroczyście otwarty przez ówczesnych: ministra sportu i turystyki Mirosława Drzewieckiego, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa oraz burmistrza Ostródy Jan Nosewicza.
Fot. Biuro promocji miasta

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5