Gdy zgubił mamę zaopiekowali się nim leśnicy

2022-05-11 12:33:47(ost. akt: 2022-05-11 12:43:04)

Autor zdjęcia: Iwona Jóźwicka/LP

Tym razem do prowadzonego przez Lasy Państwowe Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Napromku trafił młody łoszak. Leśnicy szukają dla niego imienia i ogłaszają konkurs.
Historię małego łoszaka opisali leśnicy w swoich mediach społecznościowych - Las w Szkatułce.
— Tym razem do naszego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Napromku trafił młody łoszak — poinformowali leśnicy. — Samiczka ma obecnie około 2 tygodni i została przywieziona do ośrodka przez leśników z Nadleśnictwa Przasnysz. O małym łosiu Nadleśnictwo Przasnysz poinformowali zatroskani mieszkańcy wsi, do której przyszło samotne zwierzę. Mieszkańcom udzielono wskazówek, aby nie dotykali zwierzęcia, by nie zostawiać na nim ludzkiego zapachu i aby obserwowali malucha, gdyż może się okazać, że jego mama się odnajdzie i przywoła go do siebie. Gdy jednak tak się nie stało, aby uchronić łoszaka przed zagrożeniem został on przetransportowany do Ośrodka, gdzie trafił pod troskliwą opiekę leśników.

Samiczka jest pogodna i ma ogromny apetyt. Sześć razy dziennie jest karmiona mlekiem przez swojego opiekuna. Kilka najbliższych miesięcy spędzi w ośrodku, a kiedy nabierze sił i zacznie pobierać stały pokarm, zostanie wypuszczona do swojego środowiska naturalnego.

Leśnicy chcieliby nadać imię dzielnej podopiecznej. Dlatego ogłosili konkurs. Propozycje imienia można wpisywać w komentarzach na profilu Las w Szkatułce na Facebooku. Na zgłoszenia czekają do najbliższego czwartku 12 maja do godziny 20. Najciekawsza propozycja zostanie nagrodzona. Wyniki zostaną ogłoszone w piątek 13 maja.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5