"Najlepsi z Najlepszych" z Ostródy odebrali Laury

2022-04-30 10:32:45(ost. akt: 2022-04-30 10:47:41)
Poznaliśmy wyróżnionych Laurem „Najlepszym z Najlepszych”, przyznawanym od 19 lat przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. "Najlepsi" są też w Ostródzie. Gratulujemy!
To wyróżnienie stworzono z myślą, by uhonorować tych spośród nas - mieszkańców Warmii i Mazur - którzy osiągają sukcesy na arenie ogólnopolskiej i szerszej, europejskiej i światowej. Intencją samorządu województwa pozostaje pragnienie docenienia tych osób na własnym podwórku, w obecności ich bliskich i przyjaciół. Nie zawsze wieści o osiągnięciach mieszkańców regionu docierają do szerokiej świadomości.

- Naszych laureatów, niezależnie od dziedziny, wyróżnia przede wszystkim odwaga, determinacja i świadomość własnej wartości - mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Wiara w to, że czymkolwiek się zajmują, robią to najlepiej, jak potrafią i jest to godne pokazania światu. Swoje talenty wykorzystują tak, że wyróżniają się w kraju, Europie i na świecie. Często realizują pomysły, na które nikt wcześniej nie wpadł. Robią coś po raz pierwszy w historii. Taki rodzaj pewności siebie – pozbawiony pychy, ale oparty na rzetelnej pracy i doskonaleniu - szczególnie cieszy gospodarzy województwa. To dla nas obietnica rozwoju i pomyślności. Mamy w was godnych zaufania współpracowników w dziele budowania dobrobytu Warmii i Mazur.

Podczas uroczystej gali w Filharmonia w Olsztynie wręczone zostały Laury przyznano za osiągnięcia z 2021 roku. W dziesięciu kategoriach wybrano 29 laureatów. Specjalny Diamentowy Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymało Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (dawniej Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie). Doceniono je m. in. za kompleksowe leczenie schorzeń układu oddechowego. Od 2003 roku Laurami nagrodzono już ponad 430 osób, zespołów, instytucji, organizacji czy przedsiębiorstw.

Wśród nagrodzonych są osobowości, firmy i instytucje z Ostródy. W kategorii SPOŁECZEŃSTWO Laur otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej w Ostródzie. Został utworzony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Ostródzie. Zajmuje się rehabilitacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych.


W kategorii OSOBOWOŚĆ Laur odebrała Jolanta Dakowska. Konsekwentnie tworzy młodzieżowe kluby wolontariatu i krzewi wrażliwość na rzecz drugiego człowieka. Od 12 lat jest członkiem Polskiego Czerwonego Krzyża.


W kategorii BLIŻEJ NATURY Laur otrzymał Kemping Pajda Mazur. Kemping położony nad samym Jeziorem Szeląg Wielki z domową kuchnią i chlebem wypiekanym na miejscu. Do wyboru domki drewniane, apartamenty i domki na wodzie.

W kategorii TURYSTYKA Laur otrzymała Żegluga Ostródzko-Elbląska. Rejs pasażerski statkami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej po odcinku pochylniowym oraz przez jezioro Drużno między Elblągiem a Buczyńcem to ewenement w skali kraju. Statek pływa i po wodzie, i po... trawie. W tej samej kategorii Laur odebrała Marlena Rogowska, dyrektor Biura Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Ostródzie i propagatorka Mazur Zachodnich oraz turystyki dla osób niesłyszących. Jej celem jest otwarcie się branży turystycznej na potrzeby osób głuchych.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5