Wystawa w amfiteatrze i aukcja obrazów na rzecz dzieci z Ukrainy

2022-04-07 10:07:17(ost. akt: 2022-04-07 10:33:54)
Centrum Kultury w Ostródzie oraz Stowarzyszenie Klub Plastyka Amatora zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Alexandry Marii Chmielewskiej pt. ''KOLOR to JA" 8 kwietnia o godz. 18 w Galerii Amfiteatru.
W kwietniu, w Galerii Amfiteatru Centrum Kultury w Ostródzie prezentowana będzie energetyczna wystawa malarstwa Alexandry Chmielewskiej "KOLOR to JA".
Artystka maluje akrylem, ecoliną i tuszem. Prowadzi warsztaty malarskie w swojej ukochanej technice – ecolinie, na plenerach i w pracowniach malarskich dla przyszłych artystów. W Ostródzie często dzieli się swoją wiedzą i talentem z uczestnikami warsztatów plastycznych w Klub Plastyka Amatora - Ostróda.

Zajmuje się malarstwem od wielu lat. Wystawia swoje obrazy w galeriach i bierze udział konkursach, otrzymując nagrody i wyróżnienia w kraju oraz zagranicą. Miała 10 indywidualnych wystaw w Polsce. Na stałe mieszka w Łodzi. Przez 5 lat tworzyła i wystawiała w USA na Florydzie, z sukcesami startowała w konkursach i brała udział w wystawach, między innymi w: SABA Center u Robert Antovel w Art&Frame of Sarasota, THE WINTER 2017 – Gallery Art. Show (2 razy), Art Center Manatee, Bradenton, FL 34205 - konkurs organizowało Towarzystwo Florida Suncoast Watercolor Society. Jej prace były też wystawiane w Ringling College Longboat Key Center for the Arts (2 wystawy, 2017 i 2018), Art Center Sarasota, 707 N. Tamiami Trail (3 konkursy, 3 wystawy, 3 nagrody). Została zakwalifikowana to Plein Fun Festival 2019 organizowany przez Plein Air Palm Beach.

Jej mentorem i nauczycielem malarstwa jest Profesor Ryszard Hunger z Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (były rektor tej uczelni).


W czasie wernisażu zostanie przeprowadzona aukcja obrazów namalowanych i podarowanych przez Alexandrę Chmielewską, obrazów namalowanych i podarowanych przez członkinie Klubu Plastyka Amatora w Ostródzie, a także prac powstałych w czasie warsztatów plastycznych dla ukraińskich dzieci w ośrodku Ostróda Camp. Cały dochód z aukcji przeznaczony będzie na bieżące potrzeby dzieci, które znalazły w wyżej wymienionym ośrodku bezpieczne schronienie przed wojną w Ukrainie.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5