Kierowca zasnął za kierownicą na drodze ekspresowej i uderzył w barierkę

2022-01-11 13:36:16 (ost. akt: 2022-01-11 13:41:07)

Autor zdjęcia: Policja

Zaśnięcie za kierownicą było przyczyną zjechania z jezdni i uderzenia w barierę energochłonną na drodze ekspresowej S7. 53-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Renault nie doznał obrażeń.
W poniedziałek (10.01.2022 r.) około godz. 09:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7 w okolicy węzła Powierż. Z ustaleń policjantów zadysponowanych do obsługi zdarzenia wynikało, że 53-latek kierujący samochodem ciężarowym marki Renault jadąc w kierunku Gdańska zasnął za kierownicą, wskutek czego najechał na barierę energochłonną uszkadzając ją na odcinku kilkudziesięciu metrów. Dodatkowo uszkodził dwie latarnie oświetlające rejon węzła drogowego.

— Mężczyzna był trzeźwy i nie wymagał pomocy medycznej. Kolizja zakończyła się dla sprawcy mandatem karnym i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu z uwagi na powstałe uszkodzenia — informuje Policja.

Policjanci przypominają: wyruszając w podróż pamiętajmy o tym, by zadbać nie tylko o stan techniczny pojazdu, trzeźwość, ale również o stan psychofizyczny. Zmęczenie i senność powodują obniżenie aktywności organizmu, pogorszenie koncentracji i wydłużają czas reakcji, co może być przyczyną niebezpiecznych, a czasem nawet tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze. Gdy za kierownicą ogarnie nas senność, zmęczenie pozwólmy sobie odpocząć, zjedźmy na najbliższy parking czy stację benzynową i zregenerujmy siły przed dalszą drogą.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5