Trwa akcja poszukiwawcza na jeziorze Szeląg Wielki

2022-01-10 12:57:38 (ost. akt: 2022-01-10 16:57:15)

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Stare Jabłonki

Od niedzieli poszukiwany jest mężczyzna, który kajakiem wybrał się na ryby na jezioro Szeląg Wielki i nie powrócił.
Mężczyzna (mieszkaniec gminy Elbląg), wyszedł z domu w niedzielę, 9 stycznia i w okolicach Zwierzewa wypłynął kajakiem na ryby. Mężczyzna od godz. 14 nie dawał znaku życia. Bliscy zgłosili zaginięcie w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, które trwały do późnych godzin wieczornych. W poniedziałek rano zostały wznowione.

- Akcja poszukiwawcza trwa, jak dotąd nie przyniosła rezultatów - mówi at. asp. Michał Przybyłek, oficer prasowy KPP w Ostródzie.
Na jeziorze pracują strażacy z JRG Ostróda i z OSP Stare Jabłonki. Ich działania na wodzie utrudnia warstwa lodu. Do poszukiwań wykorzystywany jest też policyjny dron. Policjanci porzeczesują nabrzeże jeziora.

Informację o poszukiwanym mężczyźnie zamieścił portal strażacki WM 998. "Trwają poszukiwania mężczyzny, który był ubrany na czarno oraz miał zielone kalosze. Jeśli ktoś z Państwa posiada informację lub widział wspomnianego wyżej mężczyznę prosimy o kontakt ze służbami ratunkowymi" - zaapelowali.

Tam tez pojawił się w niedziele wpis jednej z internautek:
- Dziś (niedziela - red.) około godziny 14 widzieliśmy mężczyznę ubranego na czarno w zielonych piankowych kaloszach w lesie na drodze prowadzącej od Dągu do drogi gminej Taborskiej (Plichta - Zawady Małe), nie wiem tylko, czy o tego mężczyznę chodzi.

Informacja została zgłoszona policji, gdzie sprawdzany jest każdy sygnał.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5