Tylko gospodarze byli mocniejsi. Drużyna żaków AP Ostróda zajęła drugie miejsce w turnieju Hullo Cup

2021-11-25 14:52:04 (ost. akt: 2021-11-25 14:58:12)
Drużyna żaków AP Ostróda z trenerem Krzysztofem Maraszkiem

Drużyna żaków AP Ostróda z trenerem Krzysztofem Maraszkiem

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PIŁKA NOŻNA \\ Drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Ostróda z rocznika 2013 wzięła udział w turnieju Hullo Cup organizowanym przez KS Constract Lubawa.
Do turnieju doszło w sobotę 20 listopada. W fazie grupowej młodzi zawodnicy z Ostródy rozegrali spotkania z takimi drużynami jak: Mały Jeziorak, DKS Dobre Miasto, Jeziorak Iława, Constract Lubawa II.

— Zawodnicy "AP’ki" przez rozgrywki grupowe przeszli jak burza i z kompletem zwycięstw awansowali do półfinału, a w nim spotkali się z Żuri Olsztyn. W tym meczu również skuteczniejsi byli zawodnicy z AP i w fazie finałowej spotkali się z DKS-em Dobre Miasto i Constractem Lubawa I — czytamy w relacji zamieszczonej w klubowych mediach.

W meczu z DKS-em Dobre Miasto ponownie lepsi okazali się ostródzianie. Decydujący pojedynek, którego stawką było zwycięstwo w turnieju, drużyna AP rozegrała z gospodarzem rozgrywek. Niestety, po emocjonującym spotkaniu adepci futbolu z Ostródy musieli uznać wyższość Constractu. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kacper Antochowski (AP Ostróda).

— Zagraliśmy bardzo dobry turniej. W każdym meczu potrafiliśmy stworzyć dużo ciekawych akcji — mówi Krzysztof Maraszek, trener Żaków z Akademii Piłkarskiej.

— Głównym założeniem na ten turniej było wykorzystywanie sytuacji, w których byliśmy w przewadze liczebnej. W ostatnim meczu zabrakło nam większego spokoju, zwłaszcza w końcówce pojedynku. Wierzę, że zdobyte doświadczenie z tego turnieju zaowocuje w przyszłych meczach moich zawodników – podsumował szkoleniowiec AP Ostróda.

Skład AP: Kacper Kwaśniewski, Szymon Furga, Krystian Wypijewski, Kacper Antochowski, Olaf Feltynowski, Jan Hincman, Hubert Młynarkiewicz, Gabriel Makarczuk-Jackowski,
źródło: AP Ostróda

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5