Morliny II Ostróda na zwycięskim szlaku. W niedzielę mecz ze Spaloną Mleczarnią

2021-11-21 09:33:29 (ost. akt: 2021-11-21 09:40:26)
Jakub Kuźmicz, zawodnik Morlin II Ostróda

Jakub Kuźmicz, zawodnik Morlin II Ostróda

Autor zdjęcia: Wojciech Chrząszcz

TENIS STOŁOWY \\\ Nie zatrzymują się w drugiej lidze pingpongiści Morlin II Ostróda, którzy w ostatni weekend odnieśli dwa zwycięstwa. Dzisiaj (niedziela 21 listopada) zespół trenera Tomasza Sposoba gra na swoim terenie z rywalem z Warszawy.
W poprzednią sobotę podopieczni trenera Tomasza Sposoba po raz czwarty odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo, a trzecie w stosunku 9:1. Tym razem we własnej hali pokonali Coccine GKTS Wiązowna.

W starciu spadkowiczów z pierwszej ligi, trener Tomasz Sposób desygnował do gry: Kubę Kwapisia, Jakuba Kuźmicza, Maksymiliana Miastowskiego, który wrócił niedawno ze startów międzynarodowych na Węgrzech i Słowacji oraz Jacka Barbachowskiego. Trzej pierwsi swoje zadanie wykonali uzyskując komplet punktów, natomiast Barbachowski popisał się wygranym singlem z Mateuszem Stawikowskim oraz deblem, w którym występował z Kuźmiczem.

Do pełni szczęścia zabrakło zawodnikowi Morlin II kilku piłek. W ostatniej partii spotkania z podwarszawską drużyną Barbachowski prowadził 7:3 w piątym secie, jednak ostatecznie "nie dowiózł" przewagi do końca, a goście wywalczyli honorowy punkt.

Drugoligowcy z Ostródy kolejny mecz rozgrywali już następnego dnia. Piąte zwycięstwo, a pierwsze w stosunku 10:0 odnieśli ostródzianie w niedzielny wieczór pokonując na wyjeździe Victorię Jedlińsk. W meczu trwającym niespełna godzinę komplety punktów wywalczyli Jacek Barbachowski, Kuba Kwapiś, Maksymilian Miastowski oraz Jakub Kuźmicz. Dziewięć z dziesięciu pojedynków zakończyło się wynikiem 3:0, a jedynego seta w całym meczu oddał Barbachowski.

To była już piąta wygrana rezerw w tym sezonie. Morliny II jako jedyne nie przegrały jeszcze meczu i o trzy punkty wyprzedzają Spaloną Mleczarnię Warszawa, a o cztery stołeczną Spójnię. Właśnie ze Spaloną Mleczarnią zespół z Ostródy zagra na swoim terenie w tej kolejce. Do meczu dojdzie w niedzielę 21 listopada o godzinie 11.00 w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Kościuszki 22a).

Wojciech Chrząszcz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5