Chciała szybko zarobić, straciła 170 tysięcy złotych

2021-11-19 08:18:27 (ost. akt: 2021-11-19 08:33:15)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Drogo kosztowała chęć szybkiego zysku. Poszkodowana kobieta bezgranicznie zaufała oszustowi i działała zgodnie z jego instrukcjami. Ten wyprowadził z jej konta pieniądze w kwocie 170 tys. zł.
W środę (17.11.2021) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszusta podszywającego się brokera, dzięki któremu kobieta miała się błyskawicznie wzbogacić. Aby stać się bogatszym, nie trzeba było zrobić wiele, wystarczyło postępować zgodnie z instrukcjami oszusta, co też kobieta uczyniła. Mieszkanka naszego miasta na prośbę obcego mężczyzny zainstalowała na swoim komputerze specjalną aplikację, dając w ten sposób oszustowi zdalny dostęp służący m.in. do obsługi kont bankowych kobiety.

Przestępczy proceder to działania zaaranżowane przez oszustów na potrzeby urealnienia sytuacji po to, aby dostatecznie wzbudzić zaufanie o potencjalnej ofiary.
Wg relacji poszkodowanej, podczas rozmowy w tle w słuchawce słychać było rozmowy innych osób łudząco przypominające atmosferę giełdy walutowej, a na ekranie komputera pokazywało się okienko, w którym dla odwrócenia uwagi wykonywane były operacje na kryptowalutach.

Ostatecznie z kont kobiety zniknęła ogromna kwota pieniędzy, bo aż 170 tys. zł. Pamiętajmy, aby nigdy nie ufać bezgranicznie obcej osobie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą pieniądze. Należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność w podejmowaniu pochopnych decyzji. Oszuści posługują się coraz nowszymi metodami. Historia mieszkanki Olsztyna niech będzie przestrogą dla tych, którzy zaślepieni wizją szybkiego zysku są w stanie wykonać każde polecenie.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5