Journey is a destination - Podróż jest celem

2021-11-09 20:22:29(ost. akt: 2021-11-09 20:39:15)

Autor zdjęcia: M. Bunalska, I. Sikorska

W październiku zakończyła się wspólna podróż uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petőfi z uczniami z czeskiego Varnsdorf.
W ciągu ostatniego roku uczniowie czescy oraz klasy technik spedytor i technik informatyk z ostródzkiego Ekonomika w ramach projektu Erasmus + , wymieniali się wiedzą i opracowanymi materiałami dotyczącymi zagadnień transportu drogowego i morskiego. W trakcie rocznej współpracy obie strony odbyły wizyty partnerskie w Polsce i Czechach, gdzie odwiedziły firmy związane ściśle z usługami transportowymi.

W Polsce młodzież miała okazję zwiedzić port morski w Elblągu i Gdyni. Wspólna podróż promem do Szwecji była wielką atrakcją turystyczną, ale przede wszystkim dała uczestnikom projektu praktyczną wiedzę o funkcjonowaniu tego rodzaju środka transportu.

Głównym rezultatem projektu jest opracowana przez uczniów aplikacja internetowa, która może zbierać dane logistyczne dotyczące realizowanych przewozów międzynarodowych, jest to efekt współpracy przyszłych polskich spedytorów i czeskich informatyków. Uczniowie komunikowali się ze sobą w języku angielskim, co poprawiło ich znajomość tego języka i dodało pewności siebie. Opiekunami projektu były Monika Bunalska i Iwona Sikorska.

Roczna współpraca zaowocowała nowymi znajomościami i przyjaźniami zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów. Zrealizowany projekt był już drugim wspólnym działaniem obu szkół i mamy nadzieję, że nie ostatnim.
M. Bunalska,
I. Sikorska


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5