Wyróżnienie dla Elżbiety Dziergacz za działalność na rzecz seniorów

2021-10-14 19:02:18 (ost. akt: 2021-10-14 19:19:30)

Autor zdjęcia: Archiwum W-MUM

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych uhonorowane zostały wyróżniające się uniwersytety i akademie trzeciego wieku oraz osoby wyjątkowo aktywne w działalności na rzecz osób starszych. Wśród wyróżnionych jest Elżbieta Dziergacz z UTW w Ostródzie.
O roli środowisk seniorskich rozmawiano podczas „Wojewódzkiej konferencji Organizacji Senioralnych z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych”, która odbyła się w Olsztynie. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od wielu lat realizuje działania mające na celu pobudzanie szeroko rozumianej aktywności seniorów, promowanie ich pozytywnego wizerunku oraz budowanie solidarności międzypokoleniowej. Wdrażany jest ponadto program „Polityka senioralna województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2021-2027”. Jest on kontynuacją wojewódzkich programów na rzecz osób starszych realizowanych od 2009 roku.

Inicjatywy i działania samorządu województwa w realizacji polityki senioralnej, to m.in. usługi teleopiekuńcze, Warmińsko-Mazurska Karta Seniora przeznaczona dla osób powyżej 60 roku życia, powołanie Społecznej Rady Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego, czy wspieranie przez samorząd województwa organizacji pozarządowych w realizacji działań na rzecz środowisk senioralnych.

Podczas konferencji rozstrzygnięto konkurs „PERŁA WARMII I MAZUR”. Jego celem jest uhonorowanie wyróżniających się uniwersytetów i akademii trzeciego wieku oraz osób wyjątkowo aktywnych w działalności na rzecz osób starszych.

Osoby wyróżniające się w działalności na rzecz seniorów:
1. Elżbieta Dziergacz – UTW Ostróda
2. Aldona Bagińska – Jarocka Akademia Trzeciego Wieku
3. Wanda Gostomska – UTW Lidzbark Warmiński.

Wyróżnione Uniwersytety i Akademie Trzeciego Wieku:
1. Warmińsko-Mazurski UTW w Olsztynie
2. UTW Nidzica
3. UTW Bisztynek.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5