Specjalistyczny samochód ratowniczy typu rotator w ostródzkiej komendzie

2021-10-14 10:25:51 (ost. akt: 2021-10-14 10:36:36)
Obsługa tak specjalistycznego sprzętu wymaga od operatorów, aby  mieli odpowiednie uprawnienia, między innymi do obsługi dźwigów.

Obsługa tak specjalistycznego sprzętu wymaga od operatorów, aby mieli odpowiednie uprawnienia, między innymi do obsługi dźwigów.

Autor zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański

Do ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej 13 października trafił ciężki samochód specjalny ratownictwa technicznego typu rotator.
Pojazd wejdzie w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Ostróda”, która funkcjonuje w strukturach ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP.
Samochód został zakupiony przez Komendę Główną PSP w ramach projektu: „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”. W najbliższych dniach rozpocznie się proces szkolenia. Obsługa tak specjalistycznego sprzętu wymaga od operatorów, aby mieli odpowiednie uprawnienia, między innymi do obsługi dźwigów. Zgodnie z planem ostródzki rotator do służby wejdzie z początkiem 2022 roku. Będzie wykorzystywany do zadań związanych z ratownictwem drogowym: podnoszenia i holowania ciężkich przedmiotów, samochodów osobowych, ciężarowych czy autobusów.
Opr. st. kpt. Grzegorz Różański

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5