Pięć kolizji na drogach powiatu ostródzkiego

2021-10-04 15:50:28 (ost. akt: 2021-10-04 16:02:23)
Za nami kolejny weekend. Policjanci pracowali na miejscu 5 kolizji drogowych. Zatrzymali 2 kierowców, który zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.
Za nami ciepły, słoneczny weekend. Ładna pogoda zachęca do podróży i korzystania ze słońca. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 5 kolizji.

W sobotę (02.10.2021r.) około godz. 12:00 w Ostródzie policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Jak się okazało 59- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile.

Tego samego dnia wieczorem w Ostródzie policjanci ostródzkiej patrolówki zauważyli bmw, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że 59- latek znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila.

Zdejmij nogę z gazu!

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W piątkowe popołudnie w Bałcynach policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali 64- latka, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Jechał z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu do „50-tki”. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5