W ostródzkim finale Anglia zagra dzisiaj z Holandią

2021-09-07 09:40:23 (ost. akt: 2021-09-07 09:45:36)
W finale zagra reprezentacja Anglii

W finale zagra reprezentacja Anglii

Autor zdjęcia: organizatorzy

Dzisiaj w Ostródzie zostanie rozegrany finał międzynarodowego piłkarskiego Turnieju o Puchar Syrenki, w którym wystąpią młodzieżowe reprezentacje Anglii i Holandii.
Puchar Syrenki, prestiżowy turniej, w którym rywalizują reprezentacje U-17, po raz pierwszy trafił do województwa warmińsko-mazurskiego, bowiem współgospodarzami imprezy są Ostróda i Elbląg. Poza tym mecze rozgrywano w Malborku i Starogardzie Gdańskim.

W poprzedniej edycji Pucharu Syrenki, czyli w 2019 roku, bo z powodu pandemii w ubiegłym roku impreza się nie odbyła, triumfowali Anglicy, którzy w finale po serii rzutów karnych ograli Polaków.

Dzisiaj Anglicy mogą powtórzyć ten sukces, bowiem ponownie dotarli do wielkiego finału, w którym zmierzą się z Holandią. Polacy, których trenerem jest Dariusz Gęsior, muszą się zadowolić grą o trzecie miejsce (o godzinie 12 w Malborku), ponieważ w półfinale przegrali z reprezentacją Holandii... po rzutach karnych - tak jak przed rokiem z Anglikami.

Ostróda jest bazą dla piłkarzy angielskich i portugalskich, w tym też mieście zostanie rozegrany dzisiejszy finał. Dlaczego właśnie tam? - Bo mamy najlepszą bazę, a poza tym starał się o to Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związki Piłki Nożnej — wyjaśnia Tadeusz Czyczel, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

— We wtorek zapraszam więc na finał, który rozpocznie się o godzinie 18. Warto się pospieszyć, bo na trybunach może zasiąść tylko 999 kibiców, a po bezpłatne bilety zgłosiło się już wiele klubów z naszego województwa.
Wejściówek zostało już niewiele, ostatnie można odebrać w kasie przed stadionem — zachęca dyrektor Czyczel.

Wśród uczestników turnieju jest kilka znanych nazwisk - na przykład w ekipie norweskiej gra Markus Haaland, brat Erlinga, gwiazdy Borussii Dortmund i narodowej reprezentacji, natomiast w kadrze Anglii jest Jobe Bellingham - jego brat Jude także gra w Dortmundzie i jest reprezentantem Anglii.

Wyniki Turnieju o Puchar Syrenki:

* Grupa A: Holandia – Norwegia 2:0 (1:0), Polska – Mołdawia 6:0 (1:0), Norwegia - Mołdawia 2:1 (1:0), Holandia - Polska 2:2 (1:0), karne 6:5

* Grupa B: Portugalia – Czechy 4:1 (3:0), Anglia – Rumunia 2:0 (1:0), Czechy - Rumunia 1:3 (1:1), Portugalia - Anglia 1:2 (1:0)

* Mecze dzisiejsze, o 7. miejsce: Mołdawia - Czechy (g. 12, Starogard Gdański); o 5. miejsce: Norwegia - Rumunia (g. 12, Elbląg); o 3. miejsce: Polska - Portugalia (g. 12, Malbork); finał: Holandia - Anglia (g. 18, Ostróda).

dryh

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5