Morliny czekają na pierwszy mecz w Lotto Superlidze

2021-08-24 07:00:00 (ost. akt: 2021-08-24 07:02:09)
Kacper Petaś jest jednym z dziewięciu zawodników Morlin Ostróda zgłoszonych do rozgrywek Lotto Superligi

Kacper Petaś jest jednym z dziewięciu zawodników Morlin Ostróda zgłoszonych do rozgrywek Lotto Superligi

Autor zdjęcia: archiwum klubu Morliny Ostróda

TENIS STOŁOWY || Od domowego spotkania z Polonią Bytom nowy sezon, już w Lotto Superlidze, rozpocznie drużyna Morlin Ostróda. Mecz z Dekorglassem Działdowo został przełożony na inny termin.
To właśnie od wyjazdowego pojedynku z mistrzem Polski z Działdowa ligowe zmagania miała rozpocząć ekipa z Ostródy. Ostatecznie jednak gospodarze poprosili o przełożenie tego spotkania z uwagi na grę swojego czołowego zawodnika, Patryka Chojnowskiego, na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

— Sezon 2021/22 zaczniemy więc od meczu z Polonią Bytom, a ligowy bój z mistrzami Polski zostanie prawdopodobnie przełożony na początek października — mówi Tomasz Krzeszewski, trener i jednocześnie prezes klubu tenisa stołowego z Ostródy.

Krzeszewski przyznaje, że poziom sportowy jego drużyny odbiega obecnie (na minus) od tego, jaki prezentują pozostałe zespoły występujące w Lotto Superlidze. — My ten awans wywalczyliśmy trochę na wyrost i niespodziewanie. Tak naprawdę nie mamy zawodników, którzy reprezentowaliby poziom odpowiedni dla najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, ani warunków organizacyjno-finansowych — mówi z rozbrajającą szczerością trener beniaminka z Ostródy.

— Szczerze mówiąc, to wolałbym mieć dalej dwie drużyny w I lidze i dalej móc ogrywać naszą młodzież. Tworzymy w Ostródzie system szkolenia dla młodych zawodników, zależy nam na ich jak najlepszym rozwoju. Wygranie pierwszej ligi i awans do Superligi to sukces trochę na wyrost jak na nasze możliwości, teraz musimy się z nim zmierzyć — dodaje szkoleniowiec i szef klubu w jednej osobie.

Klub z Ostródy do rozgrywek w polskiej, tenisowej elicie zgłosił dziewięciu zawodników. Są to Igor Jankowski, Jakub Kuźmicz, Kuba Kwapiś, Maksymilian Miastowski, Kacper Petaś, Łukasz Sokołowski, Kirill Vorobev, Przemysław Walaszek oraz Jakub Witkowski.

— Nową twarzą w ostródzkim zespole będzie Przemysław Walaszek, który obok Kacpra Petasia i Jakuba Witkowskiego ma już na koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Walaszek urodził się w 2000 roku, jest wychowankiem UKS Bobry Bobrowniki, a w przeszłości występował w takich klubach jak Dojlidy Białystok czy Energa Manekin Toruń, gdzie grał zarówno w Superlidze jak i na jej zapleczu — informuje oficjalny portal internetowy Morlin Ostróda (ostrodzianka.pl).

— Rzeczywiście, do rozgrywek zgłosiliśmy dziewięcioosobową ekipę, jednak nie jest tajemnicą, że nie wszyscy ci zawodnicy będą grali w pierwszej drużynie przez cały sezon. Kalendarz sezonu tenisa stołowego jest tak rozbudowany, tak zapełniony różnego rodzaju turniejami itd., że w trakcie jego trwania trzeba będzie stosować rotację — tłumaczy Krzeszewski, który dodaje, że w kadrze na rozgrywki ligowe są prawie sami juniorzy lub młodzieżowcy.
— Jedynym tenisistą w wieku seniora jest Rosjanin Kirill Vorobev, ale akurat on jest przewidziany do gry w naszej drugiej drużynie, która występować będzie w II lidze — wyjaśnia trener.

W zespole Morlin jest m.n. Łukasz Sokołowski, reprezentant Polski w kadrze juniorów, który w lipcu wraz z Samuelem Kulczyckim, Maciejem Kubikiem, Miłoszem Redzimskim i Szymonem Kolasą wywalczył w Chorwacji Drużynowe Mistrzostwo Europy. Trenerem kadry narodowej jest Patryk Jendrzejewski.

ROZKŁAD JAZDY MORLIN OSTRÓDA
Jak informuje portal internetowy ostródzkiego klubu, łącznie w rundzie jesiennej sezonu 2021/22, zaplanowanej od września do grudnia tego roku, ostródzianie rozegrają trzynaście spotkań, z czego sześć u siebie i siedem na wyjeździe.

Terminarz meczów Morlin Ostróda w Lotto Superlidze:
Dekorglass Działdowo (wyjazd) — mecz przełożony, termin do ustalenia
5 września (niedziela), godz. 16:00 – 3S Polonia Bytom (dom)
10 września (piątek), godz. 18:00 – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (wyjazd)
12 września (niedziela), godz. 16:00 – Uczelnia Państwowa Zamość (dom)
8 października (piątek), godz. 18:00 – Sokołów SA Jarosław (wyjazd)
10 października (niedziela), godz. 16:00 – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów (dom)
15 października (piątek), godz. 18:00 – AZS AWFiS Balta Gdańsk (wyjazd)
17 października (niedziela), godz. 16:00 – Olimpia-Unia Grudziądz (dom)
29 października (piątek), godz. 18:00 – Dojlidy Białystok (wyjazd)
31 października (niedziela), godz. 16:00 – Poltarex Pogoń Lębork (dom)
10 grudnia (piątek), godz. 18:00 – LOTTO ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz (wyjazd)
12 grudnia (niedziela), godz. 16:00 – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (dom)
21 grudnia (wtorek), godz. 18:00 – Energa Manekin Toruń (wyjazd)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5