Pijany pojechał kupić alkohol. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

2021-07-23 13:06:49 (ost. akt: 2021-07-23 13:13:31)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Mieszkaniec powiatu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pojechał kupić kolejne napoje wyskokowe.
Wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pojechał kupić kolejne napoje wyskokowe.

Do zdarzenia doszło w środę (21.07.2021r.) wieczorem w Miłakowie. Wówczas na stację paliw przyjechał 70-latek. Kupował alkohol. Świadkiem tego był zgłaszający, który widząc podejrzane zachowanie seniora zadzwonił na numer alarmowy.

Podejrzewając, że mężczyzna może być pijany zadbał o to, by do czasu przyjazdu policjantów nie wsiadł za kierownicę i nie odjechał. Jak się okazało, 70- latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci apelują
Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5