Sportowa Ostróda

2021-07-22 07:58:11 (ost. akt: 2021-07-23 16:02:56)   Materiał partnera
Sport otacza nas z każdej strony, czy to uprawiany zawodowo czy amatorsko. Każdy miesiąc to możliwość zobaczenia ciekawego widowiska. Sportbonusowy.pl pozwoli prawdziwemu kibicowi sprawdzić co czeka nas w najbliższych miesiącach.

Cieszy fakt, że coraz więcej osób w Polsce przerzuca się ze sportu oglądanego tylko i wyłącznie przed telewizorem, ale na sport uprawiany aktywnie. Dodatkowo niezależnie od pory roku. Nordic walking, bieganie czy jazda na rowerze oraz rolkach to widok, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Cieszy również fakt, że miasta w Polsce te duże i małe, starają się dostosować do nowych trendów. Budują hale, boiska i przeróżne ośrodki sportowe co chwile urozmaicając zajęcia. Tak, aby każdy mógł spróbować czegoś nowego. Ostróda nie odstaje na tle reszty miejscowości. Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji prężnie działa od 2003 roku. Naprawdę bardzo fajną i ciekawą inicjatywą było stworzenie w Centrum osobnych lig na różne dyscypliny sportowe. I tak mamy ligę piłki siatkowej podzieloną na I i II ligę. Ponadto możemy oglądać siatkówkę oldboyów. Istnieją również Ligi Tenisa Stołowego oraz Ziemnego. Zawsze to okazja do rywalizacji oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.

Jeżeli chodzi o sport zawodowy w Ostródzie naprawdę dzieje się na wielu polach. Trzeba na pewno wspomnieć o klubie MLKS Ostródzianka i sekcji tenisa stołowego. Niezmiennie od dwudziestu lat w najwyższej klasie rozgrywkowej. Każdy młodzian zaczynający przygodę z tą grą wie, że zaczyna treningi w klubie z długoletnią tradycją. Są dwukrotnym Mistrzem Polski. Zawodnicy to występujący w Ostódziance pochodzą zarówno z Polski, jak i z Rosji oraz Belgii.

Kolejnym profesjonalnym klubem jest założony w 1945 roku Sokół Ostróda. Aktualnie występujący w II lidze. Występują w niej od 2020 roku i jest to nie lada sukces dla klubu. Przez większość czasu ostatnich dwudziestu lat spędzili w IV lidze. Trenerem ponownie jest Jarosław Kotas, który walczy o I ligę. Wrócił do klubu po krótkiej przerwie. Należy zaznaczyć, że wychowanek Sokoła, Piotr Dawidowicz w 2015 roku zadebiutował w Reprezentacji Polski. Mecze są rozgrywane na Stadionie Miejskim w Ostródzie, który pomieści 5000 widzów.

Ostróda stawia na rozwój najmłodszych, dlatego też prężnie działa Ostródzki Klub Kyokushin Karate. Zrzesza największe grono osób z całego regionu ćwiczących sztuki walki. Nie jest to klub tylko i wyłącznie treningowy i zapewniający mieszkańcom aktywne spędzenie czasu. Klub wyszkolił wielu medalistów co zdecydowanie podnosi jego prestiż. Zawodnicy oprócz treningów z karate, mogą się szkolić z mieszanych sztuk walki. I tutaj też okazja to dla tych, którzy chcą pójść w tą stronę, ponieważ w Ostródzie funkcjonuje MMA Team Ostróda.

Dobrze, że takie miasta jak Ostróda stawia na aktywny wypoczynek tych najmłodszych mieszkańców, ale również seniorów. W końcu wszyscy nadal mogą żyć zdrowo. Miasto udostępnia sporo obiektów do uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Stadion lekkoatletyczny daje w pełni możliwość do sprawdzenia się w tego typu aktywnościach. Nowe place zabaw to doskonałe miejsce dla dzieci. Fajnym miejscem, którego brakuje w wielu polskich miastach to rolkowisko. Widać, że sporo osób wróciło do tego typu sportu, jednak czasami dzielenie ścieżki rowerowej, właśnie z rowerami może przeszkadzać dla początkujących. Jedno jest pewne. Oby reszta miast brała przykład z takich miejsc jak Ostróda

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5