Kuźnia talentów nie tylko kulinarnych

2021-06-29 12:38:43(ost. akt: 2021-06-29 12:45:40)
Koła gospodyń wiejskich kojarzą się głównie z dożynkami i dobrym jadłem? Nie u nas! To kuźnia talentów nie tylko kulinarnych.
O Kole Gospodyń Wiejskich "Luba" z Lubajn w gminie Ostróda pisaliśmy nie raz przy okazji ich sukcesów kulinarnych. A teraz jeszcze dziewczyny wzięły się za... teatr. W Centrum Aktywności Społecznej w Lubajnach, gdzie „Luba” ma swoją siedzibę, powstał teatr „Marzenie”. Skąd ten pomysł?

— Zaczęło się od rozmowy z Iwoną Podgórską, która jest mieszkanką Lubajn i nauczycielką języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie — mówi Anna Lewandowska z KGW "Luba". — Pani Iwona chciała zrobić dyplom reżyserski, a my podchwyciłyśmy pomysł. Powstała „Legenda o Złotym Szelągu” według jej scenariusza, na podstawie naszych, mazurskich podań.

Potem były próby aktorskie, szlifowanie talentów i przedstawienia, a na koniec występ w Collegium Verum w Warszawie na przeglądzie teatrów, gdzie teatr „Marzenie” z Lubajn właśnie miał swój debiut. W premierze przedstawienia zagrały trzy gospodynie z KGW „Luba” - Danuta Odolińska, Anna Lewandowska i Jadwiga Wiśniewska.

— To był debiut i byliśmy najlepsi! Dostaliśmy pięć reflektorów scenicznych — dodaje ze śmiechem Anna Lewandowska.
Spektakl będzie można obejrzeć już w najbliższą sobotę 3 lipca podczas Palinocki. Szczegóły na plakacie.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5