O drużynie, sponsorze, piłkarzach... Rafał Dąbrowski o aktualnej sytuacji w Sokole Ostróda

2021-06-27 11:02:50(ost. akt: 2021-06-30 16:38:55)
Rafał Dąbrowski, członek zarządu Sokoła Ostróda

Rafał Dąbrowski, członek zarządu Sokoła Ostróda

Autor zdjęcia: archiwum R. Dąbrowskiego

Sezon 2020/21 II ligi zakończył się dla Sokoła Ostróda wynikiem dobrym, bo za taki trzeba na pewno uznać utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Tuż po zakończeniu rozgrywek nastąpiły jednak kolejne ważne dla losów drużyny i całego klubu wydarzenia, jak np. odejście trenera Piotra Jacka.
Kibice ostródzkiego II-ligowca wyczekują kolejnych informacji na temat przyszłości klubu. Czy Sokół zagra w II lidze? Kto będzie trenerem? Czy to prawda, że główny sponsor opuści klub, no i kto będzie grał w zespole w przyszłym sezonie? Te pytania nurtują fanów ostródzkiej jedenastki.

Wiedząc o tym, Rafał Dąbrowski, członek zarządu Sokoła (a wkrótce, jego wiceprezes) wysłał do naszej redakcji tekst, w którym odpowiada na te kwestie.

Rafał Dąbrowski:
Bez przydługiego wstępu postaram się pokrótce odpowiedzieć na najbardziej nurtujące Was pytania dotyczące Sokoła Ostróda, których ostatnio pojawia się całe mnóstwo.

1. Czy Sokół zagra w 2 lidze?
Na 99% - TAK. Zarząd robi co w jego mocy, by zgromadzić fundusze, które zapewnią start w rozgrywkach 2 ligi. Nie sztuką byłoby przystąpić do rozgrywek i potem, w styczniu czy lutym, płakać nad rozlanym mlekiem mówiąc, że brakuje nam środków na dogranie sezonu, bo z całej kasy się "wyprztykaliśmy". Ale jesteśmy na dobrej drodze do tego, by "było dobrze", by ostródzcy kibice mogli pocieszyć się jeszcze piłką na szczeblu centralnym.

2. Kto będzie trenerem?
Wiem, że obiecywaliśmy podać tę informację w tym tygodniu. Pewnie przeciągnie się nam to do początku/połowy przyszłego tygodnia. Ale w końcu ujawnimy tego ważnego newsa, uwierzcie, że chcielibyśmy już, ale czasami trzeba poczekać troszkę dłużej niż się pierwotnie zakładało. Od nowego trenera wszak rozpoczyna się zawsze budowę zespołu.

Fakt, trochę to trwa, ale nie chcieliśmy kontraktować nikogo, gdy nie byliśmy przynajmniej na te 90% pewni startu w rozgrywkach. Dajcie nam jeszcze chwilkę, jak tylko dopełnimy formalności to damy Wam znać!

3. Czy to prawda, że "Jachty" odeszły z Sokoła?
NIE. To nieprawda. Zmieniła się nieco forma naszej współpracy, jednak wciąż firma Ostróda Yacht pozostaje naszym głównym, najważniejszym partnerem. To, co "Jachty" i inne spółki z tej grupy zrobiły dla Sokoła w ostatniej dekadzie... Ciężko to opisać. Oby tylko tacy sponsorzy byli w polskim futbolu, a w końcu dogonimy zachód. Wszyscy, którzy kochają piłkę nożną i Sokoła powinni być dumni z tego, że mamy w Ostródzie takie Firmy, przez duże "F"!

4. Jakie będą ruchy kadrowe?
Rozsądne. I dopiero po ogłoszeniu nazwiska trenera, bo - raz jeszcze - to od niego się zaczyna. W naszym polu widzenia jest wielu zawodników, których "mamy na radarze", jednak znowu - potrzeba jeszcze odrobinę cierpliwości. Na pewno, co jest dla obecnego zarządu jedną z najważniejszych rzeczy w kontekście przyszłości, będziemy powolutku włączać do kadry pierwszego zespołu młodych chłopaków z drużyny juniorów, która wygrała niedawno ligę wojewódzką.

5. Czy skład Sokoła będzie słabszy niż w ostatnim sezonie?
Na tak postawione pytanie, a pojawiało się często, odpowiedzieć można tylko tak: zobaczymy. Na pewno będzie... bardzo inny. Dysponujemy niższym budżetem niż przed rokiem, w związku z czym musimy w pewnych miejscach ciąć koszty. O ruchach kadrowych będziemy informować na bieżąco, od początku lipca.

6. Czemu rozstaliście się z trenerem Jackiem?
Przede wszystkim - rozstaliśmy się w pełnej zgodzie. Na pewnym etapie stwierdziliśmy, że nasze wizje nowego sezonu się trochę rozjeżdżają. Trener Piotr Jacek to ambitny gość, który lubi i chce grać o wysokie cele. Trzymamy za niego kciuki licząc, że i on trzyma kciuki za nas.

7. Czy z obecnej kadry ktoś w ogóle zostanie w Ostródzie?
Toczymy rozmowy z niektórymi piłkarzami z kadry z minionego sezonu, jednak tutaj podobnie - poczekajmy do początku lipca na nazwiska.

8. Z czego wynikają problemy finansowe Sokoła?
Można by o tym napisać dłuuuugi tekst. W skrócie: część z naszych partnerów nieco zmniejszyła nam finansowanie - z różnych powodów, także przez pandemię. Niektóre firmy dopiero teraz odczuwają jej skutki. Nie ma w tym roku covidowej tarczy dla klubów. Nie mamy już pieniędzy zdobytych z Pro Junior System. Parę czynników, które wspólnie stworzyły kłopot - ale i z nim spróbujemy sobie poradzić.
Liczymy też mocno na większe wsparcie samorządów, jesteśmy już po naprawdę wielu rozmowach i... Mamy nadzieję, że wszyscy dotrzymają słowa, a to też nam mocno pomoże!
***
I na koniec. Cierpliwość jest cnotą - tak mówią. W pośpiechu zaś to można łapać muchy, tak też mówią.
Ja akurat jestem mało cierpliwy i wszystko chciałbym "na już". Ale czasem się nie da. Walczymy obecnie na wielu frontach. Nie chcemy się pospieszyć na żadnym z nich. Uznaliśmy zgodnie, że lepiej nawet wystartować z przygotowaniami kilka dni później i zrobić je porządnie i profesjonalnie, niż na którymś etapie" przestrzelić".
#Sokół2Liga! Najlepsze dopiero przed nami!
Rafał Dąbrowski, Sokół Ostróda

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5