Dagmara Lewalska znów zachwyciła jurorów

2021-06-12 17:58:01 (ost. akt: 2021-06-12 20:03:50)

Autor zdjęcia: Archiwum ICK

Dagmara Lewalska z Ostródy będzie reprezentowała nasz region w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii poezji śpiewanej.
Wojewódzkie eliminacje odbyły się 12 czerwca w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Wcześniej Dagmara Lewalska uczestniczyła w eliminacjach rejonowych w Iławskim Centrum Kultury. Jury w składzie: Wiesława Szymańska-Niemaszek, aktorka w Teatrze S. Jaracza w Olsztynie, reżyserka, od wielu lat prowadząca warsztaty teatralne dla aktorów oraz Urszula Kosińska, członkini Towarzystwa Kultury Teatralnej Warmii i Mazur, poetka i pisarka, doceniło talent ostródzianki. Teraz czas na finał ogólnopolski, który odbędzie się w dniach od 24 do 26 czerwca w Ostrołęce.

Dagmara Lewalska jest ostródzianką. Kończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, kierunek pedagogika opiekuńcza, diagnostyka pedagogiczna z edukacją międzykulturową. Jest terapeutką w Środowiskowym Domu Samopomocy Bratek w Ostródzie. Wrażliwa i utalentowana.

Zapytana, dlaczego wybrała tak trudny zawód, powiedziała:
"Mój zawód łączy się z moją największą pasją, czyli śpiewaniem i muzyką, gdyż na zajęciach z uczestnikami są elementy muzykoterapii. Od zawsze dostrzegałam u siebie duże pokłady empatii i chęć pomocy innym poprzez swoje działanie".

- Współpracując z Dagmarą od lat wiedziałam, że to bardzo utalentowana osoba i to bardzo wszechstronnie - śpiewa, pisze wiersze, a nawet zagrała Hankę w Moralności pani Dulskiej - mówi Anna Zapaśnik-Baron, aktorka i inicjatorka wielu wydarzeń kulturalnych w Ostródzie. - Od dwóch lat obiecałam jej organizację recitalu. Obietnica trwała długo, gdyż brutalnie przerwano mi aktywność zawodową, ale 6 czerwca w Hotelu Willa Port odbył się recital Dagmary, który zainaugurował Apartamenty Kultury. Dagmara skradła serca gości hotelu i mieszkańców Ostródy, a teraz jurorów eliminacji wojewódzkich w Olsztynie, którzy zakwalifikowali Dagmarę do etapu ogólnopolskiego, w kategorii poezji śpiewanej. Niezależnie od wyniku jest to niewątpliwy sukces! Gratuluję i trzymam kciuki dalej!


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monia989 #3068589 12 cze 2021 18:38

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika090

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5