Miał blisko 4 promile alkoholu i wsiadł za kierownicę

2021-06-08 13:24:56 (ost. akt: 2021-06-08 13:28:59)

Autor zdjęcia: Policja

Ten kierowca zatrzymany w gminie Grunwald był kompletnie pijany i ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ale wsiadł i pojechał.
W poniedziałek (7.06.) na terenie gminy Grunwald policjanci ostródzkiej patrolówki zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. Jego zachowanie wskazywało na to, że jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 4 promile.

Ponadto, mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za jego złamanie oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości mieszkaniec gminy Grunwald odpowie przed sądem.

Policjanci apelują: Piłeś? Nie jedz! Nie jesteś sam na drodze, a alkohol w Twoim organizmie może doprowadzić do tragedii, w której niewinne osoby mogą przypłacić zdrowiem a nawet życiem. Wyjeżdżając na drogę jesteś współodpowiedzialny za to, co się na niej dzieje, dlatego zachowaj trzeźwość za kierownicą, nie bądź siebie i innych zagrożeniem. Pamiętaj, każdy chce bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

Niemal każdego dnia na terenie naszego powiatu policjanci ujawniają nietrzeźwych za kółkiem. Mimo wielu apeli oraz akcji informacyjnych wciąż wiele osób wykazuje się skrajną nieodpowiedzialnością i wsiada za kółko po alkoholu.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5