Warto uczyć się języków obcych

2021-06-08 09:32:54(ost. akt: 2021-06-08 09:47:33)
Uczniowie biorący udział w programie

Uczniowie biorący udział w programie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych w Ostródzie uczniowie się nie nudzą! Wdrażane są kolejne innowacje ułatwiające uczniom naukę języka niemieckiego. Tym razem jest to „Innowacyjne nauczanie języka niemieckiego z wykorzystaniem TIK”
Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela korzystają z programu InstaLing (w tym roku jest to XVI edycja programu pod patronem Ministerstwa Edukacji Narodowej) Przeznaczony jest on do nauki słówek w języku niemieckim. Edukacja odbywa się w czasie lekcji i nauki w domu.

Nauczyciel w programie przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie codziennie logują się do InstaLing i wykonują powtórkę około 20 słówek. Trwa to od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji dostają raport z systematyczności i postępów w pracy.

Tematyka zajęć jest dostosowana do wymagań podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej na poziomie II etapu edukacyjnego (czyli klas IV-VIII). Nowa metoda cieszy się zainteresowaniem uczniów. Przynosi konkretne korzyści w postaci podniesienia poziomu umiejętności językowych.
Wierzymy, że dzięki pracy z InstaLing młodzież osiągnie sukces w czasie egzaminu ósmoklasisty.
Dorota Tetmer- Czarzasta

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5