Kadra WMZPN wygrała turniej 12-latków Ostróda Cup 2021

2021-06-06 23:21:51 (ost. akt: 2021-06-06 23:26:26)
Kadrowicze WMPZN zdobyli główne trofeum Ostróda Cup 2021

Kadrowicze WMPZN zdobyli główne trofeum Ostróda Cup 2021

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Rozkręcali się z dnia na dzień, dotarli do finału, a w nim wygrali 1:0. Piłkarze Kadry WMZPN byli najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim U-12 Ostróda Cup 2021. Zespoły ostródzkie uplasowały się w drugiej połowie turniejowej klasyfikacji.
Pierwszy raz w siedmioletniej historii Ostróda Cup triumfował zespół z Warmii i Mazur. Podczas wcześniejszych edycji turnieju organizowanego przez OCSiR główne trofeum nad głowami wznosili m.in. piłkarze Borussii Dortmund, West Bromwich Albion, Feyenoordu Rotterdam czy Zagłębia Lubin.

Na czterech boiskach stadionu miejskiego w Ostródzie podczas trzydniowych zmagań zespół Kadry WMZPN kształtował się w trakcie boiskowej rywalizacji. Kadra prowadzona przez Michała Trzeciakiewicza pierwszy dzień zmagań zakończyła na 2. miejscu w swojej grupie. Kadrowicze turniej Ostróda Cup zaczęli porażką 1:2 z Zagłębiem Lubin, później przegrali 0:2 z poznańską AP Reissa, a w ostatnim meczu 3:0 pokonali Stal Rzeszów.

Jednak kluczowy okazał się drugi dzień turnieju, w którym Kadra WMZPN rozkręcała się z meczu na mecz. Wybrańcy trenera Trzeciakiewicza najpierw awansowali do Ligi Mistrzów, a sobotnie zmagania zakończyli awansem do półfinału LM. Ten zagrali w niedzielne południe i 3:0 pokonali niepokonaną wcześniej Marcovię Marki. W finale drugi raz w tym turnieju kadrowicze zmierzyli się z AP Reissa. Piłkarze z Warmii i Mazur zrewanżowali się poznaniakom za porażkę w pierwszym dniu. Kadra WMZPN wygrała 1:0 po golu Michała Łotysza. Na 3. miejscu turniej zakończył zespół Jagiellonii Białystok.

Tradycyjnie na gościnność postawili piłkarze z Ostródy. Najlepiej zagrał Sokół, zajmując 12 miejsce, ostródzka AP I była 14, a tabelę zamknął zespół AP II.

Organizatorzy i trenerzy przyznali nagrody indywidualne: najlepszym bramkarze Ostróda Cup 2021 został Oskar Kaźmierczak (AP Reissa); MVP turnieju Michał Łotysz (WMZPN); król strzelców zdobywca 14 goli Kamil Sieczkowski (Stal Rzeszów).

* Fotorelacja z finałowego dnia turnieju Ostróda Cup 2021 na fanpage'u Gazety Ostródzkiej.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5