"Chudy" kosił rywali i bez straty punktu zdobył złote medale

2021-06-06 19:33:56 (ost. akt: 2021-06-06 20:10:12)
Filip Chełchowski zdobył dwa medale Pucharu Polski

Filip Chełchowski zdobył dwa medale Pucharu Polski

Autor zdjęcia: Archiwum

Filip i Emilia Chełchowscy z ostródzkiej Akademii Młodego Wojownika zdobyli cztery medale podczas zawodów Pucharu Polski w brazylijskim jiu jitsu i grapplingu. Na turnieju w Stargardzie nieosiągalny dla rywali był Filip Chełchowski, zdobywca dwóch złotych medali.
Rozegrany w Stargardzie 4. Puchar Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu i Grapplingu był popisem rodzeństwa Chełchowski. Młodzi zawodnicy z Akademii Młodego Wojownika Ostróda czterokrotnie stanęli na podium.

Rewelacyjny turniej zaliczył Filip Chełchowski. "Chudy" zaczął od rywalizacji w BJJ. W drodze do finału wszystkie walki eliminacyjne wygrał bez straty punktu. Finałowy pojedynek z udziałem młodego ostródzkiego fightera zakończył się jego zwycięstwem przed czasem. Przeciwnik Filipa został tak obity, że sędzia musiał przerwać finałowe starcie.

Po drugie złoto zawodnik ostródzkiej AMW sięgnął w grapplingu. W tej konkurencji Filip Chełchowski miał 14 przeciwników. Jak poinformował jego tata Michał: "Chudy" kosił przeciwników jednego za drugim... Natomiast finał był ciężki, ale wygrany w pięknym stylu.

W ślady starszego brata idzie siostra Emilia. Na razie jednak ma za małą wagę i w swojej kategorii nie ma rywalek. Dlatego musi walczyć z cięższymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami, Mimo tego w Stargardzie poradziła sobie na medal, a właściwie dwa. Młodsza reprezentantka rodziny Chełchowski mimo niższej wagi wywalczyła dwa brązowe medale.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5