Pingpongiści Morlin I zrobili zrobili krok w kierunku Superligi

2021-06-06 18:32:46 (ost. akt: 2021-06-06 19:04:42)
Pingpongiści Morlin Ostróda I wygrali pierwszy mecz barażowy o awans do Superligi

Pingpongiści Morlin Ostróda I wygrali pierwszy mecz barażowy o awans do Superligi

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Rozpoczęła się runda barażowa w I lidze tenisistów stołowych, w której występują dwa zespoły Morlin Ostróda. Pierwsza drużyna ostródzka wygrała pierwszy mecz i jest bliżej awansu do Superligi. Natomiast ekipa Morlin II w zremisowała pierwszy pojedynek o pozostanie w I lidze.
Tenisiści stołowi ostródzkich Morlin po zakończeniu sezonu zasadniczego w barażach walczą o awans do Superligi i utrzymanie w niej. Pierwszy zespół wygrał I-ligowe zmagania w grupie północnej i w barażach rywalizuje z wicemistrzem grupy południowej Villa Verde Olesno. Drużyna Morlin I barażowe walkę zaczęła w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Podopieczni trenerów Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba zwycięsko rozpoczęli barażową konfrontację. Ogłuszający doping ostródzkich kibiców pomógł gospodarzom w wygraniu pierwszego pojedynku. W zespole Morlin I najskuteczniejszy był najbardziej doświadczony Piotr Chmiel, który zwycięstwami zakończył dwa pojedynki singlowe i pół punktu dołożył w grze deblowej z młodzieżowym mistrzem Polski Kacprem Petasiem. W międzyczasie dwa single wygrał Łukasz Sokołowski, a wynik spotkania na 6:4 dla Morlin I ustalił wychowanek klubu z Ostródy Petaś.

Mecz rewanżowy w Olesnie zespół Morlin I rozegra 12 czerwca. Do awansu drużynie z Ostródy wystarczy remis w drugim spotkaniu.

Dzień wcześniej w hali OCSiR zespół Morlin II w meczu barażowym o pozostanie w I lidze zmierzył się z rezerwami Politechniki Rzeszów. Ostródzianie nie są faworytami tego dwumeczu, ale w pierwszym spotkaniu nie wystraszyli się rzeszowian. Mecz zakończył się remisem 5:5, a punkty dla Morlin II zdobyli: Maksymilian Miastowski 1,5; Kuba Kwapiś 1,5; Jakub Kuźmicz 1,5; Wojciech Chrząszcz.

Rewanż w Rzeszowie zaplanowany jest na 12 czerwca.

* Fotogaleria z obu meczów barażowych na fanpage'u Gazety Ostródzkiej.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5