Ostródzianie dobrze zaczęli turniej 12-latków Ostróda Cup 2021

2021-06-05 00:24:52(ost. akt: 2021-06-05 06:51:53)
Piłkarze AP I Ostróda wygrali piątkową rywalizację w swojej grupie

Piłkarze AP I Ostróda wygrali piątkową rywalizację w swojej grupie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

AP I Ostróda, AP Reissa, Arka Gdynia i Marcovia Marki wygrały swoje grupy w pierwszym dniu Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego U-12 Ostróda Cup 2021. Szesnaście zespołów w sobotni poranek zacznie walkę o osiem miejsc w Lidze Mistrzów.
W piątek na ostródzki stadion miejski przy ul. 3 Maja po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 wrócił piłkarski turniej dla 12-latków Ostróda Cup 2021. Tradycyjnie w rywalizacji bierze udział 16 zespołów. Tym razem organizatorzy – Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji – postawili tylko na zespoły z Polski. Choć przypomnijmy, że poprzednie edycje wygrywały m.in. Borussia Dortmund, West Bromwich Albion czy Feyenoord Rotterdam.

Podczas trzydniowej rywalizacji młodzi piłkarze rozegrają ponad 90 spotkań. Zmagania na ostródzkim pięciotysięczniku rozpoczęła popołudniowa sesja powitalna, w której trakcie piłkarze mogli zobaczyć co prezentują ich rywale.

Przez pierwszą fazę grupową najlepiej przeszły zespoły AP I Ostróda, Arka Gdynia, AP Reissa i Marcovia Marki. Zespoły te zajęły 1. miejsca w swoich grupach. W rywalizacji biorą udział jeszcze dwa ostródzkie zespoły, Sokół w grupie D zajął 3. miejsce, AP II w grupie B zmagania zakończyła na pozycji 4.


Jednak rywalizacja na poważnie zacznie się już w sobotniej sesji porannej, która na czterech boiskach przy ul. 3 Maja rozpocznie się o godz. 9. Rywalizacja odbędzie się w czterech grupach. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zakwalifikują się do popołudniowych rozgrywek w dwóch grupach Ligi Mistrzów. Natomiast zespoły z miejsc 3.-4. w sobotę po południu (początek godz. 15) wystąpią w Lidze Europy.

* Galeria zdjęć z piątkowej sesji grupowej na fanpage'u Gazety Ostródzkiej.

W SESJI PORANNEJ ZAGRAJĄ

Grupa A
AP Reissa, BVB im. Łukasza Piszczka, STF Champion, Gol Brodnica

Grupa B
Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok, Sokół Ostróda, Stal Rzeszów

Grupa C
AP I Ostróda, Wisła Płock, Zagłębie Lubin, AP II Ostróda

Grupa D
Marcovia Marki, Kadra WMZPN, Olimpia Elbląg, Żuri Olsztyn

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5