„Żyj zdrowo”- Światowy Dzień Bez Papierosa w Ekonomiku

2021-06-02 12:33:23 (ost. akt: 2021-06-02 12:38:55)

Autor zdjęcia: K. Tańska

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Papierosa. W związku z tym klasa I TI wzięła udział w programie profilaktycznym „Żyj zdrowo”, którego celem była promocja zdrowego stylu życia wolnego od nałogów.
W ramach programu na zajęciach z wychowawcą odbyły się wykłady dotyczące prawidłowego odżywiania i znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach online, prowadzonych przez Jakuba Zwalińskiego, trenera personalnego i wicemistrza świata w zawodach Mr Universe WPF:
https://www.facebook.com/KubaZTeam
https://kubazteam.pl/


Młodzież mogła dowiedzieć się m.in. w jaki sposób ułożyć zbilansowaną dietę, na co zwracać uwagę kupując produkty żywnościowe, czego wystrzegać się w codziennej diecie, jak zadbać o prawidłową sylwetkę i masę ciała? Istotnym elementem zdrowego trybu życia jest uprawianie sportu, dlatego na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie wykonywali ćwiczenia wyrabiające sprawność i koordynację ruchową.


Zwieńczeniem klasowego programu profilaktycznego było przygotowanie kolażu ze zrobionych przez uczniów zdjęć, przedstawiających elementy zdrowego stylu życia, które młodzież włączyła do swojej codzienności.
K. Tańska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5