Sezon letni za pasem, a na plaży jest pełno śmieci

2021-06-02 09:29:49(ost. akt: 2021-06-02 09:51:35)
Butelka po wódce, kubki i wysypujące się z worka śmieci, to obrazek z ostródzkiej plaży miejskiej

Butelka po wódce, kubki i wysypujące się z worka śmieci, to obrazek z ostródzkiej plaży miejskiej

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Odpady komunalne wysypujące się z worków i pojemników na śmieci. Na taki obrazek można natknąć się na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino u progu sezonu letniego. Jak na miasto turystyczne to słaba wizytówka Perły Mazur.
Perłą Mazur nazywano Ostródę przed II wojną światową. Niestety nie jest tak za rządów obecnego burmistrza. Wizytówką naszego miasta są wysypujące się w wielu miejscach odpady komunalne.

Mimo że sezon letni za pasem, to na plaży miejskiej - obiekt jest administrowany przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji - nad jeziorem Sajmino trudno odczuć atmosferę zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Plaża jest podzielona niedokończoną ścieżką rowerową. A na dodatek miejsce, w którym za kilkanaście dni plażować będą turyści jest zaśmiecone. Po plaży walają się śmieci. Pod specjalną wiatą, gdzie m.in. można podładować telefony lub inne urządzenia mobilne widać ślady po plenerowej gościnie (butelka po wódce i kubeczki po zapojce, ponadto obok śmieci wysypane z worka).

Obrazek ze środowego poranka, śmieci walające się obok strefy aktywności

Kilka metrów dalej przy tzw. strefie aktywności też nie brakuje odpadów. Niestety te również wysypują się z pojemników. Biorąc pod uwagę fakt, że ma to być jedna w mieście plaża miejska, to przed sezonem wygląda ona mało zachęcająco do plażowania.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5