Kacper Petaś z Morlin Ostróda mistrzem Polski w deblu

2021-05-30 12:21:30(ost. akt: 2021-05-30 12:41:12)
Kacper Petaś, deblowy mistrz Polski 2021

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Tenisiści stołowi Morlin Ostróda złotą klamrą spięli 33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Gliwicach. Turniej na Śląsku zaczęli i skończyli tytułami mistrzów kraju. W niedzielę na zakończenie 33. MMP po złoto sięgnął Kacper Petaś w konkurencji debla.
Na początek 33. MMP w tenisie stołowym dwóch zawodników Morlin Ostróda - Łukasz Sokołowski i Jakub Kuźmicz - razem z Samuelem Kulczyckim (Dekorglass Działdowo) sięgnęli po drużynowe złoto dla Warmii i Mazur. A występ w Gliwicach w złotym blasku zakończył Kacper Petaś.

Wychowanek ostródzkiego klubu po młodzieżowe mistrzostwo Polski sięgnął w konkurencji gier deblowych, w parze z Przemysławem Walaszkiem (Energa Toruń). Ostródzkio-toruński debel w drodze do finału wszystkie pojedynki wygrał po 3:0.

Petaś i Walaszek, którzy od przyszłego sezonu będą kolegami klubowymi w w rozgrywkach ligowych w finale zmierzyli się z zielonogórskim deblem Łukasz Wachowiak/Piotr Chłodnicki. Pierwszego seta Petaś z Walaszkiem wygrali do 2. To uśpiło ich czujność w drugiej partii, którą przegrali. Kolejne sety były bardziej wyrównane, ale pod kontrolą debla ostródzko-toruńskiego. Po 30 minutach gry Petaś i Walaszek zostali młodzieżowymi mistrzami Polski w deblu.

Finał debla:
Kacper Petaś/Przemysław Walaszek - Łukasz Wachowiak/Piotr Chłodnicki 3:1 (2, -8, 9, 7)