W A klasie LKS Tyrowo przegrał w derbach, Iskra zwycięska

2021-05-30 08:25:22(ost. akt: 2021-05-30 08:51:19)
Na Estiadio Toronto gospodarze przegrali z LKS Miłakowo

Autor zdjęcia: mart

W A-klasowych derbach powiatu ostródzkiego piłkarze LKS Tyrowo nie zatrzymali MKS Miłakowo. Walczący o awans miłakowianie zgarnęli trzy punkty na Estadio Toronto. Drugi reprezentant gminy Ostróda - Iskra Smykówko - wygrał z Piastem Wilczęta.
W 23. kolejce spotkań grupy 2 klasy A zespół z Tyrowa na własnym boiska podejmował walczących o awans MKS Miłakowo. Mecz miał dodatkowy smaczek, ponieważ naprzeciw siebie stanęli sąsiedzi z tabeli i były to derby powiatu ostródzkiego.

Przez 45 minut gospodarze toczyli wyrównany bój z miłakowianami. W pierwszej połowie gospodarze mieli dwie dobre okazje do objęcia prowadzenia. Nie brakowało też kontrowersyjnych zdarzeń w polu karnym gości, po których arbiter nie podyktował jedenastki dla LKS. Przyjezdni przed przerwą tylko raz zagrozili bramce tyrowian, było to w 43. min, ale udanie interweniował golkiper gospodarzy.

Piłkarze z Miłakowa na boisku w Tyrowie cztery razy cieszyli się po zdobyciu goli

Na dobrą sprawę losy spotkania rozstrzygnęły się zaraz po wznowieniu gry. Miłakowianie w niespełna 180 sekund zdobyli dwa gole - z rzutu wolnego i drugi po szybkiej akcji i prostopadłym podaniu - i ustawili sobie spotkanie. Zespół z Miłakowa zasłużenie zainkasował trzy punkty na Estadio Toronto.

* LKS Tyrowo - MKS Miłakowo 1:4 (0:0)
0:1, 0:2 - MHubacz (50, 53), 0:3 - Bernatowski (62), 1:3 - Klamant (76), 1:4 - Bernatowski (90+3)

Po szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie sięgnęli piłkarze Iskry. Zespół Rafała Kaliszewskiego na wyjeździe zmierzył się z Piastem Wilczęta. Niżej notowani gospodarze prowadzili od 17. min, ale nie minęło pięć minut i do remisu doprowadził Marcin Kostiok. W drugiej połowie ponownie trafił Kostiok, później na 1:3 strzelił Wojciech Wojtkiewicz i trzy punkty pojechały do Smykówka.

* Piast Wilczęta - Iskra Smykówko 2:3 (1:1)
1:0 - (17), 1:1, 1:2 - Kostiok (22, 47), 1:3 - Wojtkiewicz (69), 2:3 - (89)