Paweł Dawidowicz w Hellas Verona do 30 czerwca 2025 roku

2021-05-29 13:12:27 (ost. akt: 2021-05-29 13:35:59)
Paweł Dawidowicz przedłużył kontrakt z Hellas Verona na następne cztery sezony

Paweł Dawidowicz przedłużył kontrakt z Hellas Verona na następne cztery sezony

Autor zdjęcia: www.laczynapilka.pl

Dobre wieści dotarły z piłkarskich Włoch. Występujący we włoskiej Serie A ostródzianin Paweł Dawidowicz przedłużył kontrakt z Hellas Verona. Zgonie z umową 26-letni wychowanek ostródzkiego Sokoła zawodnikiem włoskiego klubu może być do 30 czerwca 2025 roku.
Obecnie pochodzący z Ostródy piłkarz przebywa w Opalenicy na zgrupowaniu reprezentacji Polski, przygotowującej się do Euro 2020. Paweł Dawidowicz na obóz, który odbywa się w Wielkopolsce stawił się z naderwanym mięśniem dwugłowym. Pierwsze diagnozy nie były zbyt optymistyczne, ponieważ zanosiło się na to, że wychowanek Sokoła Ostróda może mieć kłopoty z powrotem do zdrowia. Jednak już w piątek popularny "Hiena" wrócił do treningów i pojawił się z piłką na boisku.

Tymczasem dobre wieści dla naszego piłkarza nadeszły z Werony. Wychowanek Sokoła, który via Lechia Gdańsk przez Benfikę Lizbona trafił do występującego w Serie A Hellas Verona, który wykupił polskiego piłkarza. Reprezentacyjny obrońca przedłużył właśnie umowę z włoskim klubem. Według nowego kontraktu Paweł Dawidowicz kolejne cztery sezony spędzi w klubie z północno-wschodnich Włoch.

To efekt dobrego sezonu 2020/21 jaki ma za sobą Paweł Dawidowicz. Pochodzący z Ostródy piłkarz wystąpił w 30 spotkaniach Serie A. Hellas Verona sezon zakończył na 10. miejscu. Ostródzianin był jednym z tych, który w ostatniej kolejce włoskiej ligi przyczynił się do tego, SSC Napoli Piotra Zielińskiego tylko zremisował u siebie (1:1) i nie zagra w najbliższej edycji Champions League.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5