Zapraszamy Państwa na kolejne działania w ramach projektu Human Smart Cities w Ostródzie

2021-05-27 09:12:34 (ost. akt: 2021-05-27 13:11:51)   Artykuł sponsorowany
Przed nami kolejne wydarzenia związane z różnymi tematami, na które serdecznie Was zapraszamy. Będziemy rozmawiać o Systemie Informacji Miejskiej, ścieżkach rowerowych czy bezpiecznych przejściach dla pieszych. Szczegóły programu znajdą Państwo poniżej oraz na stronie www.smart.ostroda.pl. Liczymy na Waszą obecność!

System Informacji Miejskiej


SIM — czym jest i jak może wpłynąć jego wprowadzenie w Ostródzie?
System Informacji Miejskiej to, w słownikowym ujęciu: system jednolitych pod względem wizualnym, architektonicznym i konstrukcyjnym nośników przekazujących informacje o charakterze miejskim.
W takim aspekcie należy rzec, iż jest to system, który niczym wizytówka, prezentuje, unifikuje oraz integruje szereg treści — poszczególnych składowych miasta. Tworzy jego spójny wizerunek, buduje estetykę, a także pozwala na łatwiejszą orientację w terenie.

System ten przeważnie obejmuje oznakowanie:
 punktów adresowych oraz ulic,
 dzielnic, parków i innych obszarów,
 węzłów komunikacyjnych,
 obiektów użyteczności publicznej (np. urzędy, szpitale itd.),
 zabytków, obiektów kulturalnych i rekreacyjnych (np. skanseny, muzea, galerii, hale sportowo-widowiskowe itp.),

Ponadto miejska informacja wizualna może odnosić się, w pewnym zakresie, do komunikatów komercyjnych. Wówczas, zwykle dotyczy to oznakowania dojść oraz dojazdów do obiektów generujących duży ruch, tj. hotele, targowiska czy centra i pasaże handlowe.

Obecnie chcemy skonsultować z Państwem elementy systemu, które mogą niebawem pojawić się w Ostródzie. Będziemy prezentować rozwiązania dotyczące tablic z nazwami ulic i tablic kierunkowych dla pieszych. Każdy mieszkaniec czy przyjezdny, spacerując, idąc na zakupy lub ogólnie — szukając określonego miejsca, orientuje się w przestrzeni miejskiej, dzięki nazwom, numeracji, zawartych na rzeczonych znakach. Zależy nam, żeby ta orientacja była łatwa, by oznaczenia były czytelne, uporządkowane, ale też przyjemne w odbiorze i charakterystyczne dla Ostródy. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o opinie w tej sprawie. Konsultacji zostaną poddane zaproponowane kolory, wybór kroju pisma oraz rozmiary poszczególnych elementów. W punktach znajdzie się również poglądowa plansza symulująca zastosowanie nowych rozwiązań.

Liczymy na Waszą pomoc, aby Ostróda stała się miastem jeszcze bardziej atrakcyjnym, a przede wszystkim, prostym do nawigowania przez wszystkich.

Punkty konsultacyjne dotyczące Systemu Informacji Miejskiej będą działały w następujących terminach:
piątek, 28.05.2021 — Targowisko miejskie, ul. Pionierska, g. 8:00-12:00
czwartek, 10.06.2021 – skrzyżowanie ul. Jana Pawła II i Czarnieckiego, g. 12:00-16:00
Prezentacja systemu będzie również dostępna między spotkaniami konsultacyjnymi (29.05 – 09.06.2021) w Urzędzie Miejskim w Ostródzie. Na miejscu będzie można wypełnić także formularz konsultacyjny.

Ponadto, zachęcamy do wypełnienia formularza konsultacyjnego, związanego z SIM-em, a udostępnionego na stronie www.smart.ostroda.pl

System ścieżek rowerowych
Rowerowy spacer:
sobota, 29.05.2021 — Zamek Krzyżacki, ul. Mickiewicza 22, g. 11:00-14:00
Warsztat dotyczący ścieżek rowerowych:
sobota, 29.05.2021 — Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Piłsudskiego 4, około g. 1400

Bezpieczne przejścia dla pieszych
Warsztat:
środa, 9.06.2021 – g. 9:00-16:00
Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w warsztacie dotyczącym tematu bezpiecznych przejść dla pieszych, prowadzonym metodą Design Thinking. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5