Siłacz z gminy Ostróda wicemistrzem Polski mundurowych

2021-05-23 12:19:20(ost. akt: 2021-05-23 12:43:42)
Artur Wiśniewski (z lewej), wicemistrz Polski mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc

Artur Wiśniewski (z lewej), wicemistrz Polski mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc

Autor zdjęcia: Archiwum

Artur Wiśniewski, najsilniejszy mieszkaniec gminy Ostróda wywalczył srebrny medal podczas mistrzostw Polski mundurowych. Mimo dwóch spalonych prób mieszkaniec podostródzkich Wirwajd podczas zawodów w Siedlcach wywalczył miejsce na podium.
Kilkuset zawodników ściągnęło do Siedlec na mistrzostwa Polski mundurowych w sportach siłowych. Lokalizacja nie była przypadkowa, ponieważ Siedlce są kolebką polskiej kulturystyki, podnoszenia ciężarów i innych sportów siłowych.

W konkurencji wyciskania sztangi leżąc do walki o medale mistrzostw kraju mundurowych przystąpił reprezentant gminy Ostróda Artur Wiśniewski. Zawodnik, który swoją formę wykuwa w domowej siłowni w Wirwajdach był jednym z faworytów tej konkurencji. I gdyby wycisnął ciężar, który bez trudu unosi nad sobą podczas treningów, to bez większego kłopotu sięgnąłby po złoto. Tymczasem sobota w Siedlcach to zdecydowanie nie był dzień Artura Wiśniewskiego.

- Spaliłem dwie próby, popełniłem szkolne błędy, ale czasami trzeba zapłacić frycowe, będzie do czego dążyć podczas przyszłorocznych mistrzostw - powiedział siłacz z gminy Ostróda.

Zdaniem Artura Wiśniewskiego jego start w Siedlcach był nieudany. Mimo tego mieszkaniec Wirwajd w swojej kategorii sięgnął po wicemistrzostwo Polski. Reprezentant gminy Ostróda startował też w kategorii open, w której został sklasyfikowany na 4. miejscu.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5