Wypadek na ulicy 11 Listopada, poszkodowaną zabrał helikopter

2021-05-19 09:03:34 (ost. akt: 2021-05-19 13:34:51)
Z nieznanych przyczyn volkswagen passat czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym

Z nieznanych przyczyn volkswagen passat czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Jedna osoba została poważnie ranna po zderzeniu volkswagena passata z samochodem ciężarowym. Kierująca samochodem osobowym została zabrana przez helikopter LPR. Do zdarzenia doszło na ul. 11 Listopada.
Przed godz. 9 na odcinku drogi krajowej nr 16 na wylotówce z Ostródy w kierunku Iławy czołowo zderzyły się volkswagen passat z samochodem ciężarowym. Do wypadku doszło na prostym odcinku ulicy 11 Listopada.

Poważnie ranna została 19-letnia kobieta, mieszkanka powiatu iławskiego, kierująca samochodem osobowym. Kierującemu ciężarówką nic się nie stało. Poszkodowaną, która była zakleszczona wewnątrz samochodu osobowego, wydobyli z niego strażacy, którzy użyli do tego specjalistycznych narzędzi. Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ranną do szpitala w Olsztynie.

Według wstępnych ustaleń kierująca passatem 19-latka z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni, co doprowadziło do czołowego zderzenia z ciężarówką.

Po zdarzeniu wyjazd z Ostródy w kierunku Iławy jest zablokowany. Policja zorganizowała objazdy. Kierowcom podróżującym drogą krajową nr 16 z Olsztyna w kierunku Grudziądza zalecamy objazd przez miejscowość Morliny.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5