Burmistrz złożył zawiadomienie, policja wzywa radnych

2021-05-11 10:06:00 (ost. akt: 2021-05-11 14:09:38)
Tak wygląda łańcuch prezydenta Kalisza

Tak wygląda łańcuch prezydenta Kalisza

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie prowadzone jest postępowanie w sprawie pomówienie burmistrza Ostródy w mediach społecznościowych.
Po kolei wzywani są radni Rady Miejskiej w Ostródzie i osoby, które mogły mieć wiedzę na temat sytuacji sprzed roku. Potwierdza to Policja.

— W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie prowadzone jest postępowanie w sprawie publicznego pomówienia, za pośrednictwem serwisu internetowego Facebook, Burmistrza Ostródy, które mogło poniżyć pokrzywdzonego w opinii publicznej lub narazić go na stratę zaufania potrzebnego do pełnienia w/w funkcji — informuje mł. asp. Anna Balińska, oficer prasowy KPP w Ostródzie. — Policjanci dążąc do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy przesłuchują wszystkich świadków, którzy mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Zawiadomienie w tej sprawie złożył sam pokrzywdzony.

Czego dotyczy sprawa? Wydarzeń z kwietnia 2020 roku. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o komentarze w mediach społecznościowych po tym, jak pojawił się pomysł zakupienia dla burmistrza Ostródy uroczystego łańcucha, zakładanego na szyję z okazji ważnych uroczystości miejskich. Łańcuch miał mieć plakietkę z herbem miasta. Wówczas w sieci pojawiły się wpisy o niepotrzebnych "błyskotkach". Sam pomysł szybko upadł i nawet nie trafił na obrady sesji, sprawa jednak ma swój ciąg dalszy w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Król Julian #3066166 11 maj 2021 14:51

    Jakimi bzdurami zajmują się lokalni włodarze to szok. Wpierw Grunwald teraz Ostróda, czego oczekują,że ich głupie pomysły nie wyjdą na jaw? Burmistrz czy wójt to osoba publiczna, więc jako obywatel mam prawo oceniać jego działania. p.s o Adrianku nic nie trzeba pisać i mówić, już wszystko zostało powiedziane i ujawnione

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5