Szpital ma nowe windy za ponad 880 tys. złotych

2021-05-10 10:13:41 (ost. akt: 2021-05-10 10:38:41)

Autor zdjęcia: Archiwum szpitala

W ostródzkim szpitalu zakończono prace związane z wymianą wszystkich wind.
Stare, wysłużone i często awaryjne zostały zastąpione nowymi. Zastosowano różnorodne kolorystycznie wykończenie na poszczególnych piętrach. Parter wymaga jeszcze prac wykończeniowych, które zostaną przeprowadzone po zakończeniu wymiany hydrantów oraz wbudowaniu drzwi przeciwpożarowych na kilku oddziałach. Na parterze oraz głównej klatce schodowej zostaną ułożone wykładziny techniczne.
Wartość projektu wymiany wind - ‪883 140‬ zł. Spółka sfinansowała inwestycję ze środków własnych.‬


Dodatkowo, w ostatnim czasie do ostródzkiego szpitala trafiły dwa urządzenia do dekontaminacji powietrza. Są to mobilne jednostki skuteczne w walce z pleśnią, bakteriami i wirusami. Kontrolują jakość powietrza, gwarantują skuteczną walkę z zakażeniami do jakich może dojść w newralgicznych punktach szpitala. W ostródzkiej placówce zostaną wykorzystane na oddziale zakaźnym oraz oddziale intensywnej terapii.

Urządzenia mogą być użyte także w obecności pacjentów gwarantując oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu z szybkością od 10 do 20 kubatur na godzinę. Jest to sprzęt szczególnie przydatny w dobie pandemii COVID-19.
Wartość dwóch urządzeń - ‪250 920‬ zł‬. Sprzęt zakupiony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostródzie


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5