Kormoran Zwierzewo efektownie pokonał nowomiejską Drwęcę

2021-05-08 20:59:16(ost. akt: 2021-05-08 21:30:45)
Po pięciu meczach bez zwycięstwa Kormoran wreszcie zdobył komplet punktów

Autor zdjęcia: mart

Po czterech porażkach przerwanych remisem wreszcie komplet punktów zdobyli piłkarze Kormorana Zwierzewo. W 24. kolejce spotkań grupy 2 klasy okręgowej zwierzewianie na własnym boisku wygrali 5:2 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.
W Zwierzewie podczas pojedynku Kormorana z Drwęcą sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz padał deszcz, za chwilę świeciło słońce. Szybko też uszczupliły się składy obu zespołów, ponieważ po 20 minutach Kormoran i Drwęca miały po 10 piłkarzy. Zespół gospodarzy po dwóch żółtych kartkach (dyskusja z arbitrem i faul) osłabił Paweł Śnieżawski.

Później Kormoran objął prowadzenie po trafieniu Tomasza Śnieżawskiego. Jednak tak samo jak remisowo było w czerwonych kartkach, tak też nowomieszczanie wyrównali wynik spotkania.

Kormoran swoich rywali zdominował po zmianie stron. Najpierw na 2:1 z bliska trafił Łukasz Kalwiński. Później arbiter nie uznał dwóch goli Tomasza Śnieżawskiego, ponieważ te zostały zdobyte ze spalonych. Jednak w końcu Tomasz Śnieżawski, mierzonym strzałem przy słupku z 16 metrów podwyższył na 3:1. Za kilka chwil swoją ciężką robotę na lewym skrzydle, po indywidualnej akcji strzałem na 4:1 ukoronował Krystian Lipiński.

Później po błędzie bramkarza Kormorana, który poza polem karnym nie trafił w piłkę, tę przejął zawodnik Drwęcy i wpakował ją do pustej bramki. Ostatnie słowo należało jednak do zwierzewian, a konkretnie o grającego kierownika drużyny Tomasza Gonty. Ten pojawił się na ostatnie trzy minuty i w pierwszym kontakcie z piłką ustalił wynik spotkania na 5:2.

* Kormoran Zwierzewo - Drwęca NML 5:2 (1:1)
Gole dla Kormorana: T. Śnieżawski 2, Kalwiński, Krystian Lipiński, Gonta